Reus tuż za "Lewym", przebudzenie Bayernu

(JOT)
Niemcy. Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek wystąpili w Borussii Dortmund w zremisowanym 2:2 w Leverkusen meczu z Bayerem (Sebastian Boenisch).

"Lewego", gdy w 89 minucie schodził z boiska (pozostali Polacy rozegrali całe spotkanie), spotkały gwizdy. W trakcie spotkania nie dochodził do klarownych sytuacji strzeleckich. Piszczek miał kilka niepewnych interwencji w obronie. Mecz rozstrzygnął się w I połowie, gospodarze dwukrotnie prowadzili.

Karnego dla gości (za rękę Roberta Hilberta) strzelał jak zwykle ostatnio Marco Reus; ma 16 bramek w sezonie i jest już trzeci w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Na czele - nadal Lewandowski i Mario Mandżukić (nie grał w meczu Bayernu) po 18. W 72 minucie Roman Weidenfeller uratował Borussii remis, wygrywając pojedynek ze Stefanem Kiesslingiem. Dzięki porażce Schalke Borussia już wywalczyła wicemistrzostwo Niemiec.

Bayern odzyskał skuteczność po nieudanym meczu Ligi Mistrzów w Madrycie. Niemniej w Monachium do przerwy napędził swym kibicom strachu, bo przegrywał 1:2. Potem Claudio Pizarro zdobył dwa gole i poderwał mistrza Niemiec do wygranej 5:2.

W Werderze znów brakło skonfliktowanego z trenerem Robinem Duttem i drużyną Ludovica Obraniaka. Po meczu Josep Guardiola wspominał byłego trenera Barcelony Titę Vilanovę i stwierdził, że smutek po przedwczesnej śmierci swego przyjaciela będzie towarzyszył mu całe życie. Eugen Polanski rozegrał cały mecz w Hoffenheim (0:0 z Eintrachtem F.).

Wyniki
Hannover - Stuttgart 0:0; Bayern - Werder 5:2 (1:2), Ribery 20, Pizarro 53 i 57, Schweinsteiger 61, Robben 74 - Gebre Selassie 10, Hunt 36; Wolfsburg - Freiburg 2:2 (1:0), Perisić 3 i 70 - Mahmedi 61, Terrazzino 83; Hoffenheim - Eintracht F. 0:0; Mainz - Nuernberg 2:0 (2:0), Okazaki 30, Moritz 44; Hertha - Eintracht B. 2:0 (0:0), Brooks 61, Allagui 77; Bayer - Borussia D. 2:2 (2:2), Bender 7, Castro 35 - Kirch 29, Reus 39 k.; Augsburg - Hamburger 3:1 (3:1), Halil Altintop 6 i 32, Hahn 42 - Westermann 44; Schalke - Borussia M. 0:1 (0:1), Hermann 35.