Rewanż nowotarżanek

Justyna Rokiciak w jednym z licznych skutecznych ataków na kosz Fot. Maciej Zubek
Koszykarki Gorców Steskal Nowy Targ pokonały w meczu przed własną publicznością zespół CKiS Skawina 71-55 i tym samym zrewanżowały się rywalkom za przegraną poniesioną w wyjazdowym pojedynku pierwszej rundy.

KOSZYKÓWKA. Wygrana nowotarżanek w Małopolskiej Lidze Kadetek

Nowotarżanki spotkanie zaczęły na wysokich obrotach i w pierwszej kwarcie głównie za sprawą niezawodnego duetu Kinga Piędel (grała mimo przeziębienia) - Justyna Rokiciak wypracowały sobie 12-punktową przewagę. Niestety w kolejnych minutach gospodynie nieco spuściły z tonu i w rezultacie przyjezdne zaczęły skrupulatnie odrabiać straty. Wprawdzie jeszcze na przerwę Gorce schodziły do szatni z siedmioma punktami w zaliczce, ale już w 5 min trzeciej kwarty na tablicy wyników pojawił się remis 36-36. Na całe szczęście w połowie tej części gry zespół Gorców odzyskał inicjatywę i po szybkich atakach kończonych najczęściej celnymi rzutami Rokiciak znów odskoczył od przeciwnika na kilka "oczek". - To było dziwne spotkanie. Odnosiło się wrażenie, że mimo teoretycznie mniejszych szans na zwycięstwo kiedy tylko przyspieszymy to jesteśmy poza zasięgiem rywala. Jednak na takie przyspieszenie było nas stać zbyt rzadko. Odnieśliśmy co prawda zwycięstwo, ale według mnie powinno ono być bardziej przekonujące. Chwile rozluźnienia i byle jakiej gry wprowadzały jednak chaos w ataku, gdzie popełniliśmy aż 36 strat! Zupełnie przyzwoicie wyglądała za to gra w obronie. Zadanie specjalne miała do spełnienia Justyna Rokiciak, która kryła najlepszą przeciwniczkę i nie dość, że z tego zadania wywiązała się bardzo dobrze to jeszcze była najlepszą zawodniczką na boisku. Niespożyte siły pozwoliły jej na mocną obronę i bardzo szybki atak, który był praktycznie nie do zatrzymania przez przeciwnika. Jej minięcia pod kosz co rusz siały spustoszenie wśród naszych przeciwniczek. Na wyróżnienie zasługują jeszcze grające, choć chore Kinga Piędel i Joanna Jachymiak oraz Zuzanna Długopolska i Ania Pudzisz - podsumował występ swojego zespołu trener Gorców Mirosław Ćwikiel.

Gorce Steskal Nowy Targ - CKiS Skawina 71-55 (23-11, 12-17, 17-15, 19-12)

Punkty dla Gorców: Rokiciak 28, Piędel 18, Jachymiak 10, Pudzisz 3, Przybyło 3, Szopińska 2, Kubowicz 2, Jachna 2, D. Cyrwus 0, S. Cyrwus 0, Wolska 0.

W innym meczu: Wisła Kraków - Górnik Wieliczka 36-108.