Rewelacyjne "Kaczory"

AS
Rewelacyjnie spisuje się w rozgrywkach play off o Puchar Stanleya zespół z Anaheim należący do wytwórni filmowej Walta Disneya. "Kaczory" wygrały drugi mecz na lodowisku w Dallas po dogrywce (3-2), a decydującą bramkę uzyskał Mike Leclerc.

Dwa dni wcześniej "Kaczory" wygrały w Dallas 4-3 po pięciu dogrywkach i w play off w serii best-of-seven prowadzą 2-0.
   Dobrze wystartował w II rundzie najlepszy zespół sezonu regularnego - Ottawa Senators, pokonując Philadelphia Flyers 4-2. O sukcesie Senators zadecydowali hokeiści europejscy, którzy zdobyli wszystkie bramki. Goście prowadzili 2-0, ale potem do siatki rywali trafiali: Czech Havlat, Słowak Hossa, Szwed Andersson i Słowak Chara.
   W Vancouver o wygranej gospodarzy (4-3) przesądził gol Klatta w dogrywce w 64 min. Także w dogrywce (3-2) wygrały mecz "Diabły" z New Jersey z Tampa Bay. Decydującego gola zdobył na początku 3 minuty dodatkowego czasu Langenbrunner. Dobił on własny strzał i objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców play off z dorobkiem 7 bramek. - Pierwszy strzał był mocny, ale trafił w pierś bramkarza - opowiadał po meczu Langenbrunner. - Krążek wrócił do mnie, a ja miałem dość czasu i miejsca, żeby trafić do siatki.
   Konferencja Wschodnia: Ottawa - Philadelphia 4-2, play off 1-0, New Jersey - Tampa Bay 3-2, po dogrywce, stan 2-0.
   Konferencja Zachodnia: Vancouver - Minnesota 4-3, po dogrywce, stan play off 1-0, Dallas - Anahaim 2-3, po dogrywce, stan 0-2. (AS)