Rewelacyjni gospodarze

Niemcy zdobyli złoty medal mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn, które odbywały się w Słowenii. W niedzielnym finale, rozegranym w Lublanie, pokonali ekipę gospodarzy 30-25. Polska zajęła 16., ostatnie miejsce.

Niemcy - Słowenia 30-25 w finale mistrzostw Europy mężczyzn

Niemcy w poprzednich ME, przed dwoma laty w Szwecji, zajęli drugie miejsce. Są aktualnymi wicemistrzami świata. Awans Słowenii do finału był największą sensacją ME 2004. Wcześniej szczypiorniści tego kraju nie odnosili większych sukcesów. Teraz zapewnili sobie awans na IO w Atenach.
   Finał: Niemcy - Słowenia 30-25 (16-10). Bramki:**Kehrmann 9, Stephan 8, Hens 6, Jansen, Schwarzer i Zerbe po 2, Zeitz 1 - Vugrinec 6, Kavticnik 5, Lubej i Zorman po 4, Pajovic 3, Kastelic, Simonovic i Tomsic po 1.
   Losy meczu praktycznie rozstrzygnęły się już w I połowie. Konsekwentna gra w obronie Niemców i znakomita dyspozycja bramkarza Fritza spowodowały, że gospodarze mieli coraz więcej bramek do odrobienia. Słoweńcy grali zbyt indywidualnie i nie bardzo mogli przebić się poprzez szczelną obronę rywala. Po przerwie Niemcy nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.
   Pozostałe mecze: o 3. miejsce:
Dania - Chorwacja 31-27 (15-14); o 5 miejsce: Rosja - Francja 28-26 (14-11); o 7. miejsce: Szwecja - Serbia i Czarnogóra 35-34 (16-17); półfinały Słowenia - Chorwacja 27-25 (15-13) i Niemcy**- Dania 22-20 (11-11).
   Siódemka gwiazd ME 2004: bramkarz: Henning Fritz (Niemcy), lewe skrzydło: Eduard Koszarow (Rosja), lewe rozegranie: Nikola Karabatic (Francja), środek rozegrania: Ivano Balic (Chorwacja) - najlepszy zawodnik ME, koło: Michael Knudsen (Dania), prawe rozegranie: Volker Zerbe (Niemcy), prawe skrzydło: Vid Kavticnik (Słowenia). Król strzelców: Mirza Dzomba (Chorwacja) - 46 goli. (PAP/Fil)