Rewelacyjny beniaminek

PAN
Klasa A Chrzanów

W miniony weekend zakończyła się runda jesienna w chrzanowskiej klasie A. Mistrzem jesieni został rewelacyjnie spisujący się beniaminek - Unia Kwaczała szkolona przez Sławomira Gintera. Jesień należała do beniaminków, wysokie lokaty zajął Start Kamień i Regulice. Bez wygranej na koncie pozostaje Promyk Bolęcin, przez całą rundę borykający się z problemami kadrowymi i organizacyjnymi.

Tęcza Tenczynek

- Unia Kwaczała 0-2 (0-1)

0-1 Ficek 44, 0-2 Kulawik 62. Sędziował Rafał Ziach Chrzanowa. Żółte kartki: Mitka, Nowotarski, Korpała, Paw, Tokarewicz. Widzów 100.
   Tęcza: Wikliński - Izdebski Ł. Kramarczyk, Wójcik, Filar, Wosik, Mitka, Izdebski K. Korpała, Nowotarski, Chmura (64 Witek).
   Unia: Szewczyk - Stanek (46 Kulawik), Kapusta, Tokarewicz, Ginter, Rożnawski (65 Maślanka), Ficek, Kapusta, Paw, Jarczyk, Tekielak (85 Rychlik).
   Z przebiegu meczu dla postronnego obserwatora nic nie wskazywało, że gra lider klasy A z przedostatnią drużyną. Szczególnie w pierwszej połowie gra była wyrównana, niemniej zawodnicy Unii kończyli swoje akcje strzałami na bramkę Tęczy, gdzie bardzo dobrze spisywał się młody Wikliński, natomiast akcje Tęczy kończyły się przed polem karnym rywala, gdzie bardzo dobrze grał doświadczony Ginter. Tęcza bardzo chciała, ale nie potrafiła, natomiast Unia zrobiła swoje i zainkasowała kolejne trzy punkty. W 44 minucie z 25 metrów silnie i precyzyjnie uderzył Ficek i Wikliński nie sięgnął górnej piłki i ta wpadła pod poprzeczkę.
   Na początku drugiej połowy Filar strzelił bardzo precyzyjnie z 18 metrów, ale Szewczyka wyręczył Ginter wybijając piłkę zmierzającą do bramki. W 62 minucie na niesygnalizowany strzał zdecydował się Kulawik i zaskoczył zupełnie zasłoniętego bramkarza Tęczy. Obydwie drużyny próbowały jeszcze zmienić wynik meczu, w 82 Mitka minimalnie przestrzelił, natomiast w rewanżu Ficek strzelił z niemal zerowego kąta wzdłuż po poprzeczce.
   W innych meczach: Tempo Płaza - Ruch Młoszowa 1-1, Fablok II Chrzanów - Promyk Bolęcin 7-0, Wolanka Wola Filipowska - Regulice 0-1, MKS Trzebinia-Siersza II - Nadwiślanka Okleśna 3-2, Zagórzanka - Korona Lgota 2-1. Pauzował Start Kamień.
1. Unia 12 34 31-10
2. Tempo 12 23 27-18
3. Start 12 20 20-15
4. Regulice 12 19 24-16
5. Korona 12 19 17-14
6. Fablok II 12 17 25-13
7. Trzebinia II 12 17 21-17
8. Zagórzanka 12 16 29-25