Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rewolucja kadrowa w szpitalu św. Rafała nie uderzy w pacjentów?

Iwona Krzywda
Iwona Krzywda
archiwum
Ochrona zdrowia. W krakowskim prywatnym szpitalu św. Rafała pracę straciła dyrekcja i ordynator jednego z oddziałów. Przedstawiciele spółki, do której należy lecznica, zapewniają jednak, że pacjenci na zmianach kadrowych nie ucierpią.

Na początku października z posady dyrektora szpitala św. Rafała została zwolniona wieloletnia dyrektor placówki Józefa Job. Na stanowisku zastąpił ją prof. dr hab. Ryszard Gajdosz, specjalista z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny ratunkowej. Stanowisko dyrektora operacyjnego kierownictwo spółki Scanmed - właściciela krakowskiej lecznicy - zdecydowało się z kolei powierzyć Agnieszce Sak-Ciężadło.

Czym podyktowana jest rewolucja kadrowa na dyrektorskich stołkach, przedstawiciele Scanmedu nie chcą tłumaczyć. - Zarząd spółki nie komentuje powodów rozwiązania współpracy ze swoimi pracownikami. Rozwój szpitala wymaga na stanowisku dyrektora medycznego specjalisty o ponadprzeciętnych kompetencjach medycznych oraz wyjątkowych cechach osobowości i mając to na uwadze stanowisko powierzyliśmy prof. Ryszardowi Gajdoszowi - informuje Hubert Bojdo, prezes zarządu Scanmed S.A, który w lipcu zastąpił na tym stanowisku Joannę Szyman.

Jak zapewnia prezes Bojdo, placówka nie ma w planach ograniczenia swojej działalności leczniczej. - Zakres świadczeń wykonywanych przez szpital nie zmniejszy się. Co więcej, stale wprowadzamy nowe procedury oraz przygotowujemy się do kontraktowania zaplanowanego na przyszły rok, aby służyć jeszcze większej liczbie pacjentów - podkreśla.

Szef Scanmedu zaprzecza również informacjom dotyczącym zwolnień personelu medycznego i cięć pensji. Jak twierdzi obniżek nie było, a część zatrudnianych pracowników za swoje zaangażowanie w pracę szpitala otrzymała nawet podwyżki. W planach jest również zatrudnienie kolejnych specjalistów, którzy dołączą do zespołu medycznego lecznicy.

Ze stanowiskiem dotychczas pożegnał się zaś jedynie ordynator oddziału ortopedii - Stanisław Szymanik.To uznany specjalista z zakresu urazów narządu ruchu. Współpracuje z Polskim Związkiem Narciarskim i dba m.in. o zdrowie Justyny Kowalczyk.

Powodów swojego rozstania ze szpitalem św. Rafała, doktor Szymanik nie chciał komentować. - Mogę jedynie powiedzieć, że nie współpracuję już ze spółką Scanmed - stwierdził w rozmowie z nami.

Tylko w tym roku na swoją działalność od małopolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ szpital św. Rafała otrzymał kontrakt w wysokości ponad 38 mln zł. W lecznicy funkcjonują m.in. oddziały neurochirurgii, ginekologii, chirurgii ogólnej, onkologicznej oraz ortopedii i traumatologii, a także ponad 40 poradni specjalistycznych. W ubiegłym roku placówka przyjęła łącznie blisko 10 tys. chorych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski