Pawel Panus
Pawel Panus
Siatkarki Solnej Wieliczka zdobyły tylko punkt
Siatkarki Solnej Wieliczka zdobyły tylko punkt fot. Andrzej Wiśniewski
I liga siatkarek. Po czterech zwycięstwach z rzędu Solna przegrała w Nowym Dworze Mazowieckim, ale nadal ma szanse na 3. lokatę przed play-off. Proxima Kraków w tej kolejce pauzowała.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Solna Wieliczka 3:2 (25:18, 25:23, 21:25, 19:25, 15:12)

Solna: Wieczorek, Kawa, Tyrańska, Ząbek, Sowisz, Gawlak, Olipra (libero) oraz Świerczyńska, Szymoniak, Antosiewicz, Urbanik, Szostok.

Sztab szkoleniowy Solnej podjął decyzję, by w meczu z niżej notowanym rywalem dać szansę siatkarkom, które zwykle grają w zdecydowanie mniejszym wymiarze czasowym.

W I secie gospodynie wykorzystały fakt, że wieliczanki w taki zestawieniu grały po raz pierwszy w sezonie i dyktowały warunki na parkiecie. Przyjezdne popełniały proste błędy i w efekcie NOSiR objął prowadzenie. Miejscowe wygrały także drugą partię, choć trenerka Solnej Katarzyna Wąsowska zaczęła stopniowo wprowadzać do gry podstawowe siatkarki.

Te ostatnie zdołały częściowo odrobić straty, bo dwa kolejne sety kończyły się zwycięstwami Solnej. Był więc remis i o losach zawodów decydował tie-break. W nim trwała bardzo wyrównana walka, w końcówce sędzia podjął kontrowersyjną decyzję, przyznając zwycięski punkt gospodyniom.

W środę Solną czeka prestiżowy mecz z liderującą Wisłą Warszawa, która zapewniła już sobie pierwsze miejsce po pierwszej fazie rozgrywek.