Rezerwy Korony przegrały z Sołą Oświęcim. Spadły z III ligi

Kamil Markiewicz
Po sobotniej porażce rezerw Korony Kielce z Sołą Oświęcim, kielecki zespół stracił szansę na utrzymanie w trzeciej lidze.

Korona II Kielce - Soła Oświęcim 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Dawid Wadas 6 min., 0:2 Krzysztof Hałgas 53, 1:2 Jakub Kotarzewski 64.

Korona II: Otczenaszenko 5 - Matulka 5, Rogala 5 (88. Słaby nie klas.), Wrześniewski 6, Kolasa 4 (61. Dziubek 3) - P. Paprocki 5, Stachura 5, Mokrzycki 5 (75. Uniat 1), Kotarzewski 6, A. Paprocki 6 - Poński 4 (46. Zawierucha 4).

Soła: Koper - Wadas, Drzymont, Furtak, Jamróz - Szewczyk (90. Czapla), Hałgas, Cygnar (20. Knapik, 75. Ząbek), Dynarek, Gleń - Snadny (86. Stemplewski).

Kartki: żółte: Kotarzewski, Rogala (Korona II); Jamróz, Knapik (Soła). Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce). Widzów: 200.

Piłkarze kieleckiej drużyny przystępując do konfrontacji z Sołą wiedzieli, że tylko zwycięstwo przedłuży ich szansę na utrzymanie w rozgrywkach.

Mecz rozpoczął się źle dla gospodarzy, którzy od 6 minuty przegrywali 0:1. Po dograniu Marcina Drzymonta, bramkę zdobył Dawid Wadas. Po strzeleniu gola goście częściej utrzymywali się przy piłce, szukając okazji do podwyższenia wyniku. Taka nadarzyła się w 37 minucie. W sytuacji sam na sam z Leonidem Otczenaszenko znalazł się Jakub Snadny. Gracz Soły po silnym strzale posłał piłkę nad bramką gospodarzy. W 42 minucie szansę na doprowadzenie do wyrównania miał Kamil Matulka, ale tuż przed oddaniem strzału uciekła mu piłka, którą przejął bramkarz oświęcimskiej drużyny Marcin Koper.

Początek drugiej połowy należał do Soły, która przeprowadziła kilka groźnych ataków. Jeden z nich zakończył się zdobyciem bramki. W 53 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska gola strzelił Krzysztof Hałgas. Kielczanie przez pierwszy kwadrans nie zagrozili bramce Kopra. Przełomowa okazała się 64 minuta. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Andrzeja Paprockiego, głową piłkę do bramki skierował Jakub Kotarzewski. Od tego momentu gospodarze uwierzyli w swoje możliwości i zaczęli grać znacznie lepiej, co przełożyło się na podbramkowe sytuacje. W 70 minucie po indywidualnej akcji Kotarzewski miał szansę na strzelenie gola. W ostatniej chwili jego uderzenie zostało zablokowane przez defensorów Soły. Minutę później po rajdzie prawą stroną boiska Alberta Dziubka, podanie na piąty metr otrzymał Adam Zawierucha. Znajdujący się w znakomitej sytuacji gracz Korony nie zdołał oddać strzału. Szybsi okazali się piłkarze z Oświęcimia, którzy wyłuskali mu piłkę spod nóg. W 74 minucie szansę na zdobycie bramki miał Piotr Paprocki, ale po jego uderzeniu z prawej strony boiska pewnie interweniował Koper. Mimo prób kieleckiej drużynie nie udało się doprowadzić do wyrównania. Przegrała ona 1:2.

Paweł Czaja, Korona II:

- W perspektywie całego meczu nie uważam, żebyśmy zasłużyli na porażkę. Chłopaki stworzyli wiele okazji, z których mogliśmy zdobyć bramki. Chwała im za to, że przegrywając 0:2 potrafili podjąć walkę i strzelić kontaktowego gola. Niestety nie udało nam się wyrównać.

Materiał oryginalny: Rezerwy Korony przegrały z Sołą Oświęcim. Spadły z III ligi - Echo Dnia Świętokrzyskie