Rezerwy mistrza Polski za mocne dla krakowianek [ZDJĘCIA]

(ALG)
Siatkarki AGH Kraków przegrały z Chemikiem Police 0:3 w pierwszym meczu rozgrywanego w Proszowicach turnieju półfinałowego o awans do I ligi.

PSPS Chemik to drużyna rezerwowa aktualnego mistrza Polski. Przyjezdne rozpoczęły mecz od prowadzenia 4:0, ale krakowianki szybko się otrząsnęły i po asie serwisowym Agnieszki Woźniak doprowadziły do remisu 9:9, a za chwilę po raz pierwszy wyszły na prowadzenie 13:12. Potem nastąpił najlepszy okres ich gry w całym spotkaniu. Znakomicie punktowały Woźniak i Kaja Rydzyńska. AGH prowadziła 21:17 i 23:21.

Policzanki wyrównały, ale to zawodniczki AGH miały dwie piłki setowe przy stanie 24:23 i 25:24. Nie wykorzystały ich i rywalki wygrały partię do 26. Drugi set był wyrównany do stanu 3:3 po czym rozpoczęła się demolka gospodyń. Trwała aż do stanu 7:2, ale w... trzecim secie. Dopiero wtedy bowiem podopieczne Dariusza Pomykalskiego znowu zaczęły grać lepiej. Za słabo jednak, by choćby raz wyjść na prowadzenie.

- Szkoda mi tego pierwsze seta bo byliśmy bardzo blisko wygranej. Może rywalki już by się po tym nie podniosły. A tak to my straciliśmy pewność siebie i skończyła się gra - komentował po spotkaniu szkoleniowiec gospodyń.

AGH Kraków - Chemik Police 0:3 (26:28, 8:25, 20:25)
AGH: Koperczak, Szkodny, Woźniak, Turczanik, Rydzyńska, Żyła, Bucka (libero) oraz Skowron, Kapusta, Leśniak, Pietroczuk, Korzeń (libero).

W drugim meczu turnieju AZS Politechniki Śląskiej Gliwice pokonał AZS AWF Warszawa 3:0 (26:24, 25:19, 25:18).

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?