Bramki: 1:0 Szewczyk 19, 2:0 Deleu 29, 3:0 Cetnarski 73, 4:0 Cetnarski 90+2.

Cracovia II: Wilk – Deleu, Bartosz, Żytko, Kuligow­ski – Krasuski, Cetnarski, Szymczak (64 Kotwica) – Szewczyk (85 Dobosz), Kita [68], Panek (77 Kłusek).

Kalwarianka: Łuczak – Pakosz (57 Trzebuniak), Jurkowski, Morawski, Krzystek – Kaganek, Hobrzyk, Świerczyński, Pułka, Szymula – Rabczeniuk (81 Daniel).

Sędziował: Damian Szczerba (Nowy Sącz). Widzów: 80.

Tym razem ludzie z ekstraklasy rezerwom się przydali. Zwłaszcza w II połowie, kiedy inicjatywę przejęła Kalwarianka. – Zacznijcie w końcu grać w piłkę! – denerwował się wtedy Maciej Palczewski, trener bramkarzy Cracovii II. Gospodarze rzeczywiście przestali kreować ataki, ale w ich polu karnym sytuację pod kontrolą miał Żytko.

Głośno dyrygował młodzieżą, jego interwencje były niczym instruktaż. Goście nie zdołali stworzyć żadnej groźnej okazji, a trener Piotr Górecki podkreślał potem: – Kilka wyjść spod pressingu było wzorowych.

Usunięcie z boiska Kity okazało się istotne o tyle, że zmuszeni do gry w osłabieniu krakowianie dali z siebie więcej. A w głównej roli wystąpił Cetnarski, który kończąc szybkie akcje, zrobił użytek z podań Panka (3:0) i De­leu (4:0). Ten drugi zrewanżował mu się za asystę z 29 minuty.

Gole w tym meczu strzelali wyłącznie gracze I drużyny „Pasów”. Prowadzenie było prze­cież zasługą Szewczyka. Wprawdzie w 68 min w sytuacji sam na sam nie dał rady Łu­czakowi, ale i tak prowadzi – z 13 golami – w rankingu snajperów IV ligi.

Tomasz Bochenek

Garbarz Zembrzyce 3 (1)
Karpaty Siepraw0

Bramki: 1:0 Chodźko 19, 2:0 Kasiński 50 karny, 3:0 S. Puda 60.

Garbarz: B. Bruzda – Sałapatek, Lenik [66], Mitka, Ł. Puda (86 Harańczyk) – Teteruk (75 Mazanek), Kasiński, Sadowski, Konrad Burliga (89 J. Bur­liga) – Chodźko, S. Puda (80 Kacper Burliga).

Karpaty: Wróblewski – Tokarz, Kowalski, Marut, Su­der – Zelek, S. Bruzda, Mieszczak (66 Matoga), Cy­gnarowicz (70 Galas), Biel (58 Pabian) – Orłowski.

Sędziował: Łukasz Łabuzek (Chrzanów) .Widzów: 120.

Garbarzowi dobrze ułożył się mecz, bo już w 19 min objął prowadzenie. Chodźko strzelił w dalszy róg zza pola karnego i było 1:0. Zanim padła ta bramka, okazję dla gości zmarnował Orłowski, górą był B. Bruzda. Gospodarze mogli przed przerwą podwyższyć wynik, ale Chodźko przestrzelił.

W 50 min sfaulowany został S. Puda i sędzia wskazał na „wapno”. Kasiński nie zmarnował szansy. Niebawem S. Puda zdobył trzecią bramkę. Gospodarzom nie zaszkodził fakt, że kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak faul „ratunkowy” popełnił Lenik. a