Robert Bieda wygrywa na zakończenie Polbank Cup

BOCH
Na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie odbyły się w czwartek ostatnie zawody z cyklu Polbank Cup – Bieg na Igrzyska. Finał był bardzo udany dla Roberta Biedy (UKS Sołtysianie Stare Bystre), który wygrał bieg juniorów B na 10 km stylem dowolnym.

BIEGI NARCIARSKIE

- Jestem bardzo szczęśliwy, bo to moje pierwsze zwycięstwo w Polbank Cup w tym sezonie. Utrzymywałem się przez cały sezon w czołówce, zajmowałem drugie, trzecie miejsca, ale nigdy pierwszego. Naprawdę mi się to marzyło – mówił niespełna 18-letni Robert Bieda na mecie biegu, który (tak jak wszystkie wczorajsze) odbywał się ze startu wspólnego. - Do końca pierwszego okrążenia biegłem razem ze wszystkimi. Następnie, na drugim okrążeniu, razem z Andrzejem Pradziadem, Konradem Motorem i Krzysztofem Kukuczką odłączyliśmy się od reszty. Przewagę nad kolegami udało mi się uzyskać na ostatnim podbiegu i utrzymałem ją aż do mety.

Bieda uzyskał czas 26.19,3. O 11 sekund wyprzedził Andrzeja Pradziada (Poroniec/SMS Zakopane) i o 19,5 sek. Konrada Motora (UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane), który dzień wcześniej zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej Polbank Cup juniorów B (1993-94). Biegacze z Podhala poza podium zostawili Krzysztofa Kukuczkę (NKS Trójwieś Beskidzka) – przegrał on na finiszu z Motorem o 0,2 sek. W „generalce” Robert Bieda zajął 2. miejsce, Andrzej Pradziad był 6.

Wśród juniorek B na 7,5 km „łyżwą” 4. lokatę zajęła w czwartkowym biegu Paula Socha (MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane), w klasyfikacji końcowej na 5. pozycji uplasowała się Magdalena Czusz (MULKS Tomaszów Lubelski/SMS Zakopane).

W młodszej grupie juniorów C (1995-1996) trzeci w rywalizacji na 5 km był na Polanie Jakuszyckiej Mateusz Chowaniak (UKS Regle Kościelisko), który do zwycięzcy - Bartłomieja Ruckiego (NKS Trójwieś Beskidzka) stracił 8,7 sek. Wśród juniorek C, które też biegały na 5 km, na 3. pozycji znalazła się Joanna Rysula (UKS Regle), w klasyfikacji łączej cyklu zajęła miejsce piąte. Juniorki D (1997-98) biegały na 3 km, piąta w tym gronie była Justyna Pradziad (Poroniec/SMS Zakopane), i taką samą lokatę zajęła na koniec Polbank Cup.