Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rodzinny dwugłos – na skrzypce i wiolonczelę

(DMA)
Cerkiew z Kwiatonia znajduje się na liście UNESCO
Cerkiew z Kwiatonia znajduje się na liście UNESCO fot. MOT
Maria wybrała skrzypce. Małgorzata zdecydowała się na wiolonczelę. Jak brzmi niezwykły rodzinny dwugłos? Przekonają się o tym ci, którzy w niedzielę wybiorą się do Kwiatonia na kolejny koncert z cyklu „Muzyka zaklęta w drewnie”. Początek – o godz. 18.

_– Maria Sławek naukę gry na skrzypcach rozpoczęła, gdy miała cztery lata. Cztery lata temu ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Wiesława Kwaśnego. W tej chwili jest asystentką w Katedrze Skrzypiec i __Altówki krakowskiej Akademii Muzycznej – _przypomina Anna Franik, dyrektor artystyczny Festiwalu „Muzyka zaklęta w drewnie”. Swoje umiejętności doskonaliła pod kierunkiem takich wirtuozów, jak Maxim Vengerov, Ivry Gitlis, a także Wandy Wiłkomirskiej.

Małgorzata Kuziemska-Sławek jest z kolei absolwentką klasy wiolonczeli prof. Romana Sucheckiego na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Była też koncertmistrzem m.in. Polskiej Filharmonii Kameralnej i Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Reykjaviku. Zatrudniona jest w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku.

Cerkiew w Kwiatoniu jest jednym z najcudowniejszych przykładów drewnianego budownictwa w Polsce. Jej styl, harmonia, doskonałe wkomponowanie w otaczający krajobraz, świadczą o niezwykłym kunszcie budowniczych z XVII stulecia. Nic więc dziwnego, że trafiła na listę UNESCO.

Kolejny koncert

30 sierpnia, godz. 18

Zakopane, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, filia Muzeum Tatrzańskiego – Kapela Hanki Wójciak – „Znachorka”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski