Ronaldo wyrównał rekord Messiego [WIDEO]

(FIL)
Piłkarska Liga Mistrzów. Broniący trofeum Real Madryt wprawdzie uległ u siebie Schalke 04 Gelsenkirchen 3:4, jednak awansował do ćwierćfinału LM.

Goście do przerwy dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale tyleż razy do remisu głową doprowadzał Cristiano Ronaldo. Za drugim razem wyrównał rekord Lionela Messiego – 75 goli w LM. Po przerwie Real nadal grał słabo w defensywie, co znowu wykorzystywali przyjezdni.

Źródło: Foto Olimpik/x-news

Awans „Królewskich” tylko na chwilę osłabi spekulacje na temat ewentualnej dymisji trenera Carlo Ancelottiego. Mogą one się nasilić po Gran Derbi z Barceloną 22 marca. Zdaniem „Mundo Deportivo”, jeśli Real zawiedzie na Camp Nou, przejmie go były gracz „Królewskich” Fernando Hierro, a od nowego sezonu trenerem drużyny będzie inna madrycka legenda futbolu Zinedine Zidane.

Dziś Bayern Monachium podejmie Szachtara Donieck (we Lwowie było 0:0), a Chelsea Londyn gościć będzie Paris Saint Germain (w Paryżu było 1:1).

W stolicy Bawarii faworytami są gospodarze, choć wystąpią bez Xabiego Alonso (pauzuje za czerwoną kartkę), Javiego Martineza i Thiago (powoli wracają do formy), a Philipp Lahm po ponad trzymiesięcznej przerwie dopiero wznowił treningi.

– Praktycznie do każdego meczu podchodzimy z nastawieniem, że zwyciężymy, a __ten musimy wygrać. Lubimy takie sytuacje – zaznaczył bramkarz Bayernu Manuel Neuer.

Trener monachijczyków Josep Guardiola przestrzegał jednak podopiecznych: – Gdyby Szachtar grał w niemieckiej ekstraklasie, walczyłby o tytuł.

Robert Lewandowski w tej edycji LM zagrał 7 razy (2 gole), ale tylko 2-krotnie po 90 minut. Dziś znów może być jokerem.

Mistrz Ukrainy swej szansy na awans upatruje w tym, że we Lwowie nie stracił gola. – Mogliśmy chyba nawet wygrać. Nasz zespół jest dobrze przygotowany do rewanżu. Mamy duże szanse na pokonanie Bayernu – uważa obrońca Jarosław Rakycki.

Chelsea do awansu wystarczy bezbramkowy remis. Defensywnej taktyki gospodarzy, przygotowanej przez menedżera Jose Mourinho, spodziewa się były obrońca „The Blues”, obecnie gracz PSG, David Luiz.

– Wiem, jak Jose przygotuje zespół. Powie chłopakom, aby zachowali cierpliwość i nas kontrowali. On wie, że my musimy strzelić bramkę, a oni nie. Musimy być ostrożni, ponieważ Chelsea potrafi zranić rywala kontrami, ale i ona musi się mieć przed nami na baczności. Cofnięcie się i obrona przed atakiem złożonym z Ibrahimovicia, Cavaniego i Lavezziego, może okazać się igraniem z ogniem – przekonywał Luiz.

Wyniki

Real Madryt – Schalke 04 Gelsenkirchen 3:4 (2:2), Ronaldo 25 i 45, Benzema 53 – Huntelaar 40 i 85, Fuchs 20, Sane 57. Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Real.
FC Porto – FC Basel 4:0 (1:0), Brahimi 14, Herrera 47, Casemiro 56, Aboubakar 76. Pierwszy mecz: 1:1. Awans: FC Porto.