Pawel Panus
Pawel Panus
Młodzi szachiści z Wieliczki mają powody do zadowolenia
Młodzi szachiści z Wieliczki mają powody do zadowolenia fot. archiwum klubu
Szachy. Ostatnio młodzież z MKS MOS Wieliczka brała udział w wielu turniejach i mistrzostwach, osiągając w nich bardzo dobre wyniki.

W Koszalinie rozegrano mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych w kategorii juniorów i młodzików.

W kategorii 8-latków Kamil Pawłowski uplasował się w szachach szybkich na ósmym miejscu. Bardzo dobrze wypadł również Wojciech Golenia, który w szachach błyskawicznych uplasował się na czwartym miejscu w gronie 14-latków. Jan Golenia uplasował się na 13. miejscu w szachach szybkich. Pozostali zawodnicy z wielickiego klubu zajmowali dalsze lokaty. Opiekunem MKS MOS Wieliczka jest Andrzej Irlik.

Zespół MKS MOS wziął też udział w zmaganiach ogólnopolskiej drugiej ligi. Celem zespołu z naszego powiatu było miejsce w czołówce i to się udało - MKS MOS zajął siódme miejsce i utrzymał się w gronie drugoligowców.

Zawodnicy z Wieliczki wygrali pięć meczów z drużynami: UKS Giecek Radków, Akademia Szachowa Gliwice, Pszczyńskie Towarzystwo Szachowe, STMGK Strzelce Krajeńskie i KSz Odrodzenie Kożuchów oraz trzy zremisowali z UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice i KSz Miedź Legnica. Uzyskali 13 punktów meczowych z 11 rund.

W drużynie MKS MOS Wieliczka grali: Wojciech Golenia (5pkt/11partii), Jan Golenia (7,5/11), Jan Paweł Gawor (5,5/11), Wojciech Krawczyk (6,5/11), Michalina Dębowska (4,5/11) i Magdalena Budkiewicz - wypożyczona z UKS Goniec Staniątki (7,5/11). Drużyną opiekowali się Andrzej Irlik i trener klubowy Magdy Budkiewicz - Stanisław Turecki.

Pierwsze miejsce wywalczył UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój, drugie UKS Czternastka Warszawa, a trzecie miejsce zajął Frupp Chrobry Gniezno uzyskując awans do I ligi.