Rosyjska maszyna się zacięła

AS
HOKEJ. Broniący złotego medalu Rosjanie ponieśli drugą porażkę w mistrzostwach świata elity, ulegając w Helsinkach Finlandii 2:3.

Finowie rozegrali znakomitą partię, prowadzili od 4 min po bramce Kontioli. Druga tercja to był ich popis. Wprawdzie najpierw Radułow wyrównał na 1:1, ale potem dwie bramki strzelili gospodarze, najpierw ponownie Kontiola (to jego 6. gol w mistrzostwach), potem Aaltonen.

W ostatniej tercji trwały ataki Rosjan, ale z każdą minutą grali coraz bardziej nerwowo, a Raanta w bramce fińskiej bronił znakomicie. Skapitulował dopiero na 108 sekund przed końcem, kiedy pokonał go Kowalczuk. W końcówce Rosjanie wycofali bramkarza, ale nadzieję na remis przekreślił Kowalczuk, który w ostatnich sekundach powędrował na ławkę kar.

WYNIKI

Gr. H: Austria - Słowacja 2:1 po karnych (0:1, 1:0, 0:0, 0:0), Finlandia - Rosja 3:2 (1:0, 2:1, 0:1).

8.   Łotwa   4   3   9-19

Gr. S: Kanada - Szwecja 3:0 (1:0, 2:0, 0:0), Czechy - Słowenia 4:2 (2:2, 0:0, 2:0).

1.   Szwajcaria   4   11   18-7

2.   Kanada   4   10   15-5

3.   Szwecja   5   9   11-9

4.   Czechy   5   8   11-10

5.   Norwegia   4   6   8-15

6.   Białoruś   3   3   5-7

7.   Dania   4   3   7-10

8.   Słowenia   5   1   9-21