Rosyjskie podium w Dusznikach-Zdroju

Tomasz Bochenek
Podium po sprincie kobiet. Na najwyższym stopniu Irina Trusowa.
Podium po sprincie kobiet. Na najwyższym stopniu Irina Trusowa. Polski Związek Biathlonu
W Dusznikach-Zdroju rozpoczęły się zawody biathlonowego Pucharu IBU. Piątkowy sprint kobiet wygrała bezbłędnie strzelająca Rosjanka Irina Trusowa.

Rosjanki zajęły trzy pierwsze miejsca; druga była Anna Nikulina (strata 46,2 sek., 1 karna runda), trzecia Jekaterina Jurłowa (53,8; 1 kara). Na 9. pozycji zawody ukończyła najbardziej znana biathlonistka, która przyjechała do Dusznik - Niemka Miriam Goessner. Dwukrotna mistrzyni świata w sztafecie kiepsko strzelała, musiała aż 4 razy przebiec karną rundę.

Wiejący dość silny wiatr odbił się też na występach reprezentantek Polski. Wystąpiły trzy, najlepszą z nich była Patrycja Hojnisz, która zajęła 37. pozycję. Miała 4 niecelne strzały, z Trusową przegrała o 3 minuty i 8 sekund. Zawodniczka BKS WP Kościelisko Anna Mąka była 47., na strzelnicy pomyliła się 3-krotnie, straciła aż 3.58,2. Dopiero 69. miejsce w stawce 79 biathlonistek zajęła Karolina Batożyńska.