Rowerem po bezdrożach

PK
Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się w Bochni, odbywające się pod patronatem "Dziennika Polskiego", eliminacje młodzieżowych mistrzostw kolarskich. Wystartowało z górą 80 zawodników, nie tylko z samego miasta, lecz nawet z leżącej w innym powiecie Łysej Góry.

Najszybsi...

W grupie młodszych klas szkół podstawowych w kategorii "MTB" (jazda po leśnych ostępach) pierwsze miejsce zajął Michał Wójtowicz (SP 1), drugie - Adam Barnaś (SP 1), trzecie - Bartosz Kubala (SP 1), w tej samej kategorii spośród uczniów klas starszych pierwszy był Krzysztof Słowik (SP 2), drugi - Łukasz Pazdalski (SP 2), trzeci - Jacek Papciak (SP 4). W kategorii "trialsin" (obserwowany odcinek specjalny) w grupie młodszej pierwsze miejsce zajął Tomasz Świątek ((SP 1), drugie - Bartosz Kubala (SP 1), trzecie - Marek Rojek (SP 7), a w starszej pierwszy był Daniel Widło (SP 1), drugi - Jacek Papciak (SP 4), trzeci - Konrad Gruca (SP 1). Sklasyfikowano tylko dwie uczennice, na miejscu pierwszym Agnieszkę Wilczyńską, a na drugim - Sabinę Żabę (obie SP 2).
W grupie uczniów młodszych klas szkół średnich, w kategorii "trial", pierwsze miejsce zajął Stanisław Bożek (LO), drugie - Piotr Lizak (LO), trzecie - Jakub Ujejski (LO), wśród uczniów klas starszych pierwszy był Łukasz Leszczyński (LO), drugi - Artur Piś (ZSB), trzeci - Krzysztof Nalepka (LO). W kategorii MTB młodszych klas pierwsze miejsce zajął Piotr Lizak (LO), drugie - Jakub Ujejski (LO), trzecie - Mariusz Kaczmarek (ZSM), wśród uczniów klas starszych pierwszy był Artur Piś (ZSB), drugi - Wojciech Kostrzewa (TC Łysa Góra), trzeci - Grzegorz Polanowski (LO).
W klasyfikacji łącznej kolejność szkół podstawowych jest następująca: 1. SP 1, 2. SP 2, 3. SP 7, 4. SP 4 i 5. SP 3. W rywalizacji szkół średnich pierwsze miejsce zajęło bocheńskie Liceum Ogólnokształcące, drugie - Zespół Szkół Budowlanych, a trzecie - Technikum Ceramiczne w Łysej Górze.