Rowerzyści na szosie

GM
W niedzielne południe Odcinek al. Piłsudskiego, od stacji Shell do marketu Real, stał się trasą dla rowerzystów. Obwodnica Nowego Sącza została zamknięta dla ruchu za sprawą VIII Kolarskiego Kryterium Ulicznego.

NOWY SĄCZ

Startować mógł każdy. W tegorocznej edycji udział wzięło 69 uczestników z całej Polski. Mieli do pokonania 17 okrążeń, każde po 3,5 km. Po raz pierwszy w ramach kryterium odbył się Mini W   yścig Solidarności, wzięło w nim udział pięcioro dzieci w wieku do 12 lat. Zawodnicy Mini Wyścigu mieli do pokonania 700 metrów na trasie Kryterium Kolarskiego.

W klasyfikacji generalnej i jednocześnie w klasyfikacji  Open zwyciężył Patryk Talaga reprezentujący WLKS Krakus BBC Czaja z Krakowa. Drugie miejsce przypadło Rafałowi Jonik, a trzecie Michałowi Rejza. Klasyfikacja 30-39 lat - Michał Rejza, 40-49 lat Piotr Sczepanik, 50-59 lat - Józef Olchawa. Nagroda dla najlepszej kobiety przypadła Katarzynie Szczurek.

Kryterium zostało zorganizowane przez Sądeckie Towarzystwo Cyklistów oraz Urząd Miasta Nowego Sącza.