Royal Canin w Niepołomicach

Royal Canin w Niepołomicach

WR

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

_royaltif.jpg
Francuski Royal Canin wybuduje w Niepołomicach fabrykę karmy dla psów i kotów, inwestując około 50 mln euro. - Będzie to nasz najnowocześniejszy zakład w Europie, produkujący suchą karmę na rynki Europy centralnej - zapowiada dyrektor generalny Royal Canin Polska Laurent Devillers.
_royaltif.jpg

8 milionów polskich psów i 5 milionów kotów to olbrzymi - trzeci w Europie - rynek zbytu

Francuski Royal Canin wybuduje w Niepołomicach fabrykę karmy dla psów i kotów, inwestując około 50 mln euro. - Będzie to nasz najnowocześniejszy zakład w Europie, produkujący suchą karmę na rynki Europy centralnej - zapowiada dyrektor generalny Royal Canin Polska Laurent Devillers.   Wczoraj w zamku królewskim w Niepołomicach Laurent Devillers podpisał w imieniu grupy Royal Canin umowę inwestycyjną z Małopolskimi Parkami Przemysłowymi reprezentowanymi przez prezesa tej spółki Krzysztofa Krzysztofiaka.
Burmistrza Niepołomic Stanisława Kracika Laurent Devillers obdarował jednym z najnowszych produktów firmy. Podkreślił, że przygotowanie inwestycji było przez gminę i województwo prowadzone profesjonalnie.
   - Wytwarzamy dla psów i kotów ponad 400 specjalistycznych produktów z surowców wykorzystywanych w produktach dla ludzi. W Polsce żyje 8 mln psów i 5 mln kotów. To olbrzymi, trzeci w Europie rynek - powiedział Laurent Devillers. Właśnie dlatego (między innymi) Francuzi zdecydowali się na lokalizację nowego zakładu w Polsce, a nie na Słowacji lub w Czechach, które też brane były pod uwagę.
   Budowę zakładu w niepołomickiej fabryce (zlokalizowanej na ok. 10 ha w strefie przemysłowej) Francuzi rozpoczną w marcu przyszłego roku. Rozpoczęcie produkcji planują w sierpniu 2007 r., a jej pełny rozruch w 2009 r. Na początku zakład będzie wykorzystywać komponenty przywożone z Francji, co podniesie koszty produkcji, ale nie cenę, bo jak twierdzi Laurent Devillers, już teraz firma przygotowuje się do ekspansji na rynki Europy Środkowej. Zgodnie ze strategią firmy produkty Royal Canin nadal będą rozprowadzane poprzez sklepy zoologiczne i weterynarzy, a nie np. w hipermarketach. Kilogram tej karmy kosztuje obecnie ok. 20-25 zł.
   Przypomnijmy, że spółka Małopolskie Parki Przemysłowe została powołana przez zarząd województwa i Krakowski Park Technologiczny dla skupu ziemi w niepołomickiej strefie przemysłowej pod inwestycję MAN-a - niemieckiego producenta ciężarówek (MAN zainwestuje w budowę fabryki w Niepołomicach blisko 100 mln euro). Ze względu na duże zainteresowanie inwestorów m.in. okolicami Krakowa, spółka zajmuje się przygotowaniem terenów pod kolejne inwestycje w województwie. Tak było przy inwestycji Royal Canin.
Tekst i fot.: (WR)
   Royal Canin powstała w 1967 r. Jej siedziba macierzysta znajduje się w Aimargues we Francji, gdzie na 24 ha zlokalizowane są: fabryka, laboratorium, centrum badań i rozwoju, psiarnie i kociarnie oraz centrum obsługi grupy Royal Canin. Firma ma swoje fabryki we Francji, USA, Kanadzie, Brazylii, Argentynie, RPA i Rosji oraz buduje zakład w Anglii. Jej produkty sprzedawane są w 85 krajach świata. W Europie jest liderem w produkcji karmy domowej dla psów i kotów. (WR)

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo