Rozbili Macierz w pierwszej połowie

(STM)
Losy spotkania rozstrzygnęły się już do przerwy. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 10 min.

W zamieszaniu pod bramką Serafina na strzał z 5 m zdecydował się Mikoś, piłka odbiła się od jednego z obrońców Macierzy i wpadła do bramki. Dziesięć minut później Barczak wykonywał rzut rożny, a jego wrzutkę sfinalizował "główką" Pawłowski.

W 36 min piłkę w pole karne wrzucił Mleczko i Zaucha strzałem z 7 m zdobył swą pierwszą bramkę. W 44 min Przydział zacentrował z prawej strony boiska, a Zaucha po raz drugi pokonał Serafina. Minutę później Zaucha "główką" spożytkował kolejne podanie Przydziała.

W drugiej połowie gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, m.in. Surman trafił w poprzeczkę. W 90 min honorową bramkę zdobyć mogła Macierz. Po faulu Pawłowskiego na Borku sędzia podyktował bowiem rzut karny, ale Paweł Jankowski obronił strzał Czubali.

Tarnovia 5 (5)
Macierz Lipnica Murowana 0

Bramki: 1:0 Mikoś 10, 2:0 Pawłowski 20, 3:0 Zaucha 36, 4:0 Zaucha 44, 5:0 Zaucha 45.

Tarnovia: Paweł Jankowski - Gucwa (55 Mroczek), Kociara, Dydyk, Pawłowski - Mikoś, Rzońca, Przydział (60 Gała), Mleczko, Zaucha - Barczak (65 SurmanI).
Macierz: Serafin - BorekI, Adamczyk, Wojewoda, Czubala - Chodur, Kokoszka, Więcław, H. Strugała - Mikulski (46 Kamil Urbański), Burdak (46 GocI).
Sędziował: Mateusz Libera (Żabno). Widzów: 100.