Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Rozbite Podkarpacie

ALG
Pogoń I - Podkarpacie Bobowa 3-0 (14, 14, 16)

Weekend pod siatką

W swoim pierwszym trzecioligowym meczu w proszowickiej hali siatkarki Pogoni pokonały Podkarpacie Bobowa 3-0. Drugi zespół seniorek i młodziczki zwyciężały po pięciosetowych pojedynkach.

III liga kobiet

Pogoń: Marcińska, P. Podsiadło, Kaczor, Ryńca, K. Podsiadło, Oraczewska, Soja (libero)
Gospodynie wygrały drugi trzecioligowy mecz w stosunku 3-0, dosłownie demolując drużynę z Bobowej. Przyjezdne miały ogromne problemy z odbiorem zagrywki. Dobrze serwowała zwłaszcza K. Podsiadło, której zdarzało się dzięki temu zdobywać po kilka punktów z rzędu. Przyjezdne, odrzucone od siatki, miały ogromne problemy z wyprowadzeniem ataków. Gdy to się już im udawało, Pogoń znakomicie broniła. Celowała w tym Małgorzata Soja wyciągając kilka piłek nieomal spod ziemi. Już w pierwszej partii zanosiło się na pogrom Podkarpacia, ale przy stanie 22-9 Pogoń, nieco rozluźniona, pozwoliła rywalkom na osiągnięcie punktowego progu przyzwoitości. Podobnie było w partii drugiej. W secie trzecim emocje były tylko przez moment, gdy siatkarki z Bobowej ze stanu 8-2 doprowadziły do 9-8. Za chwilę wszystko wróciło do normy.

IV liga kobiet

Pogoń II**-**MKS MOS Chrzanów 3-2 (-15, 13, -23, 6, 11)Pogoń**: Maj, Koperczak, Trela, Frodyma, K. Owsińska, M. Owsińska oraz Michalik
Kobieta zmienną jest. Zwłaszcza gdy słońce świeci jej prosto w oczy. Kolejne cztery sety wygrywała ta drużyna, która grała z prawej strony hali (patrząc od wejścia). W piątej partii siły były już wyrównane, bo zespoły w jej trakcie zmieniły się stronami. Popisem młodych gospodyń był zwłaszcza czwarty set, w którym pozwoliły rywalkom za zdobycie zaledwie 6 punktów. Cały zespół Pogoni, choć mocno osłabiony, zasłużył na pochwały. Na największe świetnie serwująca Magdalena Frodyma i rozgrywająca po profesorsku Eliza Koperczak.

Młodziczki

MKS MOS Wieliczka -**Pogoń 2-3 (-16, 22, 18, -16, -10)Pogoń**: Zemełka, Bucka, Białko, Król, Barth, Czekajska (libero) oraz Szwajca, Przybyło
W całym poprzednim sezonie w rozgrywkach na szczeblu Małopolski młodziczki Pogoni straciły tylko jednego seta. Później dotarły do finału mistrzostw Polski. W piątek przyszło im stoczyć bardzo zacięty pojedynek z rywalkami z Wieliczki, co wróży, że teraz o podobny sukces może być trudniej.