MKS Muszynianka - Adriana Bydgoszcz 2-3 (27-25, 17-25, 27-25, 22-25, 9-15)

Seria A I ligi siatkarek

Muszynianka: Pykosz, Sieradzan, Reimus, Mirek, Tomasekova, Chrostek, Soja (libero) oraz Bognarova, Gorszyniecka, Szydełko, Chrupek.
   Adriana: Kowalkowska, Bajdiuk, Godos, Ciaszkiewicz, Kuligowska, Gocheva, Leśniewicz (libero) oraz Liniarska.
   Sędziowali Andrzej Salomonik i Marek Lagierski z Katowic. Widzów 400.
   Pierwszy, pełen dramatyzmu, a zarazem pięknej walki set zdawał się zwiastować powtórkę sensacji sprzed tygodnia, kiedy to gospodynie odesłały z kwitkiem pilską Naftę. Zawodniczki obydwu stron prześcigały się w ofiarności, broniły, zdawać by się mogło, beznadziejne piłki, atakowały z nieprawdopodobnych sytuacji. W końcówce szczęście uśmiechnęło się do muszynianek. Jak to już w ich zwyczaju bywa, do drugiej partii przystąpiły jak gdyby usatysfakcjonowane dotychczasowym urobkiem, rozluźnione. Natychmiast wykorzystały to przeciwniczki, które konsekwentnie zdobywały punkt po punkcie, odnosząc bezproblemowe zwycięstwo. Już w tym fragmencie meczu dało się zauważyć lepsze rozegranie piłki w polu przez bydgoszczanki. Ten element siatkarskiej sztuki zadecydować miał o końcowym rozstrzygnięciu zawodów. Trzeci set miał jeszcze jednak dla miejscowych pomyślny finał. Wygrana 27-25 niedwuznacznie wskazuje na emocje, jakie stały się udziałem kibiców. Od prowadzenia 5-1 rozpoczęły podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego partię czwartą. Miłe złego początki... W ciągu kolejnych kilku minut ugrały zaledwie jeden punkt, podczas gdy ich rywalki - 9. Wyniku 6-10 nie udało się już odrobić. Również i w tie-braeku początkowo górą były muszynianki. Przy stanie 2-0 dla nich "zaskoczył" jednak u przyjezdnych blok, a niemal wszystkie piłki po ich zbiciach trafiały w boisko. W efekcie rozstrzygającą partię Adriana wygrała do 9, a cały mecz 3-2.
   Po meczu trener miejscowych Bogdan Serwiński obiektywnie przyznał, że rywalki były od jego podopiecznych lepsze, a elementem, który zadecydował o ich sukcesie było wspomniane wcześniej bardziej precyzyjne rozegranie.
(DW)
   Pozostałe mecze: AZS AWF Poznań - Nafta-Gaz Piła 1-3 (12-25, 29-27, 18-25, 22-25), Energa Gedania Gdańsk - KPSK Mielec 1-3 (18-25, 22-25, 25-23, 17-25), BKS Stal Bielsko-Biała - Winiary Kalisz 2-3 (25-21, 23-25, 25-12, 23-25, 11-15). Mecz Dalin - Gwardia Wrocław został przełożony.
1. Winiary 2 4 6-4
2. Centrostal 2 4 6-4
3. BKS Stal 2 3 5-4
4. Muszynianka 2 3 5-4
5. AZS Poznań 2 3 4-4
6. KPSK Mielec 2 3 4-4
7. Nafta 2 3 4-4
8. Gedania 2 2 3-6