Rozgromiły rywalki

(FIL)
AZS AWF Kraków - MKS Jastrzębie 36-21 (17-11)

W II lidze piłkarek ręcznych

Bramki: Saczka 12, Bąk 8, Jurkiewicz i Ziółkowska po 4, Jakubowska 3, Rutkowska 2, Kluczna, Salamon i Wagner po 1 - najwięcej dla MKS: Samsel 7, Perczyńska 5.
Gospodynie "na otarcie łez" (nie zdołały awansować do serii B I ligi) odniosły zdecydowane zwycięstwo nad niezbyt wiele potrafiącymi rywalkami. Aż trudno uwierzyć, że w I rundzie w Jastrzębiu padł wynik remisowy. W sobotę jedyną niewiadomą były rozmiary wygranej akademiczek. Przyjezdne jako pierwsze uzyskały bramkę, ale wyrównana gra trwała tylko do stanu 2-2. Potem rosła przewaga krakowianek. W ostatnich 12 minutach zdobyły one osiem bramek, a straciły (po strzale Wodzyńskiej) tylko jedną (gdy karę 2 min odbywała Rutkowska). Wynik meczu ustaliła dobrze dysponowana rzutowo Saczka (AZS nadal grał w osłabieniu). W AZS nie wystąpiła Majer, która w środę podczas zajęć na uczelni uderzyła się w głowę i doznała wstrząśnienia mózgu.
(FIL)

Gościbia - Trójka Saturn Kłodzko 29-12 (18-5)

Bramki dla Gościbi: Profic 8, Piwowarska 5, Gola i Kowalcze po 3, K. Bartkiewicz, Moskal, Nędza i Norek po 2, Klakla i Postawa po 1 - najwięcej dla Trójki: Stefaniuk 7.
Gospodynie, występujące bez chorej Podoby, nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem wysokiego zwycięstwa. W 14 minucie było już 10-1. Gdyby sułkowiczanki wykorzystały wszystkie sytuacje sam na sam z bramkarką rywali, doszłoby do jeszcze większego pogromu. Trener Gościbi Władysław Piątkowski dał szansę gry wszystkim swoim podopiecznym. Aż dziesięć zawodniczek zdobyło bramki. Na wyróżnienie zasłużyły bramkarka Rusek, rozgrywajaca K. Bartkiewicz i grająca głównie w pierwszej połowie skrzydłowa Piwowarska. W zespole przyjezdnych groźna była jedynie Stefaniuk, która strzeliła więcej goli niż pozostałe jej koleżanki razem wzięte. (FIL)
Pozostałe wyniki: SMS Gliwice - Sparta Gubin 39-14, Czesław Gliwice - Beskid 15-27, Sokół Żary - MOSiR Żory 27-15.

Rozgrywki zostały już zakończone. Pierwszy zespół awansuje do serii B I lii, a ostatni spada do ligi międzywojewódzkiej.