Rozgromiony Basket

STM
Podobnie jak ich nieco starsi koledzy z zespołu kadetów, tak i prowadzeni przez trenera Wiesława Klapera młodzicy Unii Tarnów odnieśli bardzo efektowne zwycięstwo w kolejnym meczu małopolskiej ligi w tej kategorii wiekowej.

Koszykówka młodzików

Rywalem tarnowian w wyjazdowym spotkaniu była ekipa Basketu Kraków. Gospodarze prowadzili w tym meczu tylko raz, gdy w 1 min po rzucie Jakuba Krawczyka na tablicy pojawił się wynik 2-0. Trzy minuty później tarnowianie prowadzili już 16-2, w 7 min ich przewaga wynosiła natomiast 27 "oczek" (30-3). Pierwsza kwarta zakończyła się ostatecznie czterdziestopunktową wygraną Unii, przy czym aż trzech tarnowian (Mateusz Malinowski 14, Krzysztof Januś 12, Tomasz Nawrocki 10) zdobyło w tej odsłonie więcej punktów niż cały zespół Basketu. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie i mający lepsze warunki fizyczne oraz lepiej zorganizowaną grę w ataku przyjezdni, systematycznie powiększali swoją przewagę. Setny punkt dla Unii zdobył już w 27 min Kacper Ciesielski, doprowadzając do stanu 100-24. Osiem minut później przewaga tarnowian osiągnęła rozmiary 100 pkt. (137-37), a ostatecznie spotkanie to zakończyło się wynikiem 154-44 (49-9, 32-12, 34-11, 39-12) dla Unii, przy czym gospodarze blisko połowę punktów (21) zdobyli z rzutów osobistych.
   Unia: Krzysztof Januś 21 (8 przechwytów, 7 zbiórek, 6 asyst), Mateusz Malinowski 21, Kacper Ciesielski 20 (8 asyst), Piotr Kozub 19, Jakub Łazowski 19 (7 zbiórek), Tomasz Nawrocki 18 (7 zbiórek), Maciej Sosin 12, Daniel Nosal 10, Dawid Uriasz 8, Marcin Pierzchała 4, Sebastian Kot 2, Arkadiusz Łubik 0. Najwięcej punktów dla Basketu: Marek Szumełda-Krzycki 14, Jakub Krawczyk 13. (STM)