Rozgromiony Krakowiak

STM
Drugie zwycięstwo w drugim meczu małopolskiej ligi juniorów starszych odniosła prowadzona przez trenera Józefa Bommersbacha "siódemka" MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Piłka ręczna juniorów

Po ubiegłotygodniowej wygranej w Suchej Beskidzkiej, tym razem młodzi szczypiorniści Pałacu zmierzyli się w Krakowie z tamtejszym Krakowiakiem. Gospodarze prowadzili w tym spotkaniu jedynie chwilę po rozpoczęciu gry, gdy na tablicy pojawił się wynik 1-0. Kilka kolejnych minut przebiegało jeszcze pod znakiem wyrównanej gry i w 9 min notowano wynik 4-3 dla MKS PM. Pięć minut później tarnowianie prowadzili już jednak 8-4, aby w następnych siedmiu minutach zdobyć siedem bramek z rzędu (Bartosz Bommersbach 3, Filip Kępiński 2 oraz Mikołaj Grzesik i Rafał Ziętkowski) i doprowadzić do wyniku 15-4. W końcówce pierwszej połowy gospodarzom udało się odrobić część strat, do przerwy Pałac prowadził jednak bardzo wyraźnie, bo różnicą dziewięciu trafień.
   Druga odsłona ponownie rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości. Po dwóch bramkach Pawła Kuty, dwóch trafieniach Bartosza Bommersbacha oraz celnym rzucie Mikołaja Grzesika, w 40 min doprowadzili oni bowiem do korzystnego dla siebie rezultatu 25-11. W końcowych dwudziestu minutach podopieczni trenera Bommersbacha kontrolowali już przebieg wydarzeń na parkiecie, wygrywając w końcowym rozrachunku 43-26 (20-11).
   MKS PM: Łukasz Szostak, Mariusz Dziubaczka, Radosław Jachym, Maciej Hołda - Bartosz Bommersbach 10, Mikołaj Grzesik 10, Filip Kępiński 9, Paweł Kuta 6, Michał Górka 3, Rafał Ziętkowski 3, Bartłomiej Siedlik 2, Michał Jurkiewicz, Łukasz Sztorc.
   Już jutro o godz. 17.30 juniorzy Pałacu rozegrają kolejne ligowe spotkanie. W hali tarnowskiego Gimnazjum nr 4 zmierzą się bowiem z Kusym Kraków. (STM)