Rozpędzona Barcelona

Jerzy Filipiuk
Piłkarska Liga Mistrzów. Arsenal starał się jak mógł na Camp Nou, ale gospodarze pewnie pokonali kolejną przeszkodę i są już w ćwierćfinale rozgrywek. Losowanie par w piątek.

Mecz na Camp Nou rozpoczął się podczas deszczu i w temperaturze tylko 9 stopni Celsjusza. Ale pod bramką Arsenalu od początku było gorąco, bowiem gospodarze od razu przystąpili do ataków. W 17 minucie bliski zdobycia gola był Lionel Messi. Po chwili Luis Suarez świetnie zagrał w „uliczkę” do Neymara, a ten pokonał Davida Ospinę. Goście próbowali przedrzeć się przez defensywę „Barcy”, ale długo nie potrafili zakończyć akcji celnym strzałem.

Po przerwie do remisu doprowadził pięknym „rogalem” Mohamed Elneny, ale potem równie ładnie trafił Luis Suarez, a wynik ustalił niezawodny Lionel Messi.

Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżywali fani oglądający wtorkowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. W obu padł remis 0:0, ale w przypadku Manchesteru City oznaczał pewny awans, natomiast dla Atletico i PSV - dogrywkę, a później rzuty karne. Drużyna z Madrytu w 14 ostatnich meczach Ligi Mistrzów u siebie zachowała aż 12 razy czyste konto. Ale we wtorek kilkukrotnie fantastycznymi interwencjami popisywali się golkiperzy obu drużyn. Zwycięsko z pojedynku Jan Oblak - Jeroen Zoet wyszedł jednak ten pierwszy. Dopiero po ósmej serii to on mógł się cieszyć z awansu do ćwierćfinału, po tym jak w poprzeczkę trafił Luciano Narsingh.

- Nie liczy się styl, ważne, że awansowaliśmy. To historyczny wynik dla naszego klubu - mówił trener Manchesteru City Manuel Pellegrini po drugm spotkaniu z Dynamem Kijów.

Dzięki tej wygranej zespół Manchesteru City po raz pierwszy w historii znalazł się w najlepszej ósemce Ligi Mistrzów.

- To będzie nasz pierwszy raz z Manchesterem, kiedy zagramy w ćwierćfinale tych wspaniałych rozgrywek. Jestem bardzo szczęśliwy z __tego powodu - powiedział po spotkaniu Kun Aguero.

Wyniki

Barcelona - Arsenal Londyn 3:1 (1:0), Neymar 18, Suarez 65, Messi 88 - Elneny 51. Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Barcelona.

Bayern Monachium - Juventus Turyn 4:2 dogr. (2:2, 0:2), Robert Lewandowski 73, Thomas Mueller 90, Thiago Alcantara 108, Kingsley Coman 110 - Paul Pogba 5, Juan Cuadrado 28. Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Bayern Monachium

Mecz we wtorek: Atletico Madryt - PSV Eindhoven po dogrywce 0:0, rzuty karne: 8:7. Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Atletico.

Ćwierćfinaliści LM: Atletico Madryt, Barcelona, Real Madryt, Wolfsburg, Benfica Lizbona, Manchester City, Paris Saint-Germain, Bayern Monachium.