Rozpędzone "Byki"

JOT
NBA. W Konferencji Wschodniej trwa zacięta walka między "Bykami" a "Celtami" o 1. miejsce. Obie drużyny mają identyczny bilans spotkań: 50-19.

Taka seria 50 zwycięstw w sezonie Chicago Bulls jest pierwszą od czasów Michaela Jordana. Po jego odejściu na sportową emeryturę "Byki" stanęły w miejscu. W tym sezonie z kolei się odradzają. Teraz zespół Bulls rozgromił "Królów" z Sacramento aż 40 punktami. Najwięcej punktów zdobyli Kyle Korver i Derrick Rose - po 18.

"Celtowie" grali bardzo słabo do przerwy meczu w Nowym Jorku. W szatni Doc Rivers zmobilizował swój zespół na pozostałe 24 minuty i Boston Celtics wygrali. Czołowy snajper gospodarzy i NBA Carmelo Antohony w ostatniej kwarcie nie trafił ani razu.

Kontuzji kostki doznał gracz San Antonio Spurs Tim Duncan i może kilka tygodni ni występować. "Ostrogi" wygrały 57. mecz w sezonie, nadal są najlepszą drużyną w NBA.

WYNIKI:

Chicago Bulls - Sacramento Kings 132-92, Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 86-97, Denver Nuggets - Toronto Raptors 123-90, Memphis Grizzlies - Utah Jazz 103-85, New Jersey Nets - Indiana Pacers 98-102, New York Knicks - Boston Celtics 86-96, San Antonio Spurs - Golden State Warriors 111-96.