Ruch Chorzów - Garbarnia Kraków. W II-ligowym meczu stulatków padł bezbramkowy remis [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kawa
Ruch Chorzów - Garbarnia Kraków 0:0 w meczu rozegranym 21 sierpnia 2021 roku
Ruch Chorzów - Garbarnia Kraków 0:0 w meczu rozegranym 21 sierpnia 2021 roku Lucyna Nenow / Polska Press
Ruch Chorzów po trzech kolejnych zwycięstwach był faworytem spotkania z Garbarnią, ale krakowianie nie złożyli broni i wywieźli z gorącego terenu cenny remis. Mało tego - mogli zwyciężyć, ale w końcówce zmarnowali rzut karny. W meczu II ligi piłkarskiej padł wynik 0:0.

W przerwie meczu prezes Ruchu Seweryn Siemianowski wręczył sternikowi Garbarni pamiątkową paterę z okazji 100-lecia tego klubu. Chorzowianie i krakowianie to jedyne zespoły w II lidze, który mają na koncie tytuły mistrza Polski. W sobotę na Śląsku było więc podniośle, co podkreśliło swoją obecnością na stadionie przy Cichej ponad 5 tysięcy fanów Niebieskich.

W 27. min bramkarz gości podał piłkę wprost na nogę Foszmańczyka. Kapitan Ruchu wpadł w pole karne, ale jego dośrodkowanie zablokował obrońca. Krakowianie długo nie potrafili zagrozić rywalom, koncentrowali się na obronie. Z przewagi Ruchu nic jednak nie wynikało.

Mogło się to zmienić w 34. min, gdy Mokrzycki przymierzył z 20 metrów w okienko, lecz Frątczak wybił piłkę na róg. Cztery minuty później Szczepan po podaniu Wójtowicza posłał piłkę głową z 5 metrów nad bramkę. Napastnik Ruchu domagał się jeszcze karnego, ale sędzia uznał, że faulu nie było.

Szczepan zbyt długo przeżywał tę sytuację, bo gdy kilkadziesiąt sekund później znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, pozwolił wybiegającemu Frątczakowi skrócić kąt i odbić piłkę.

Pierwszą naprawdę groźną okazję goście mieli po godzinie gry, gdy Korbecki strzelił tuż obok słupka. Wkrótce potem mocny strzał z dystansu oddał Mokrzycki, bramkarz krakowian odbił piłkę przed siebie, a dobitka Żagla została sparowana na róg.

Przewaga Ruchu rosła, ale efektów bramkowych wciąż nie było. Co więcej, śmielej zaatakowali gracze Garbarni i byli bardzo bliscy zwycięstwa. Bielecki obronił jednak strzał Feliksa po ziemi z 11 metrów. Tym samym golkiper Ruchu zrehabilitował się, bo to on sprokurował jedenastkę, zbyt daleko wypuszczając sobie piłkę i faulując rywala.

Trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry Biskup uderzył z woleja, ale fantastycznie obronił Frątczak. Bramkarz Garbarni był najlepszym zawodnikiem gości. Garbarnia przerwała zwycięską passę Ruchu.

Ruch Chorzów - Garbarnia Kraków 0:0
Ruch: Bielecki - Wójtowicz, Kasolik, Nawrocki, Kulejewski, Szkatuła (46 Kowalski) - Foszmańczyk (61 Żagiel), Neugebauer (85 Wyroba), Mokrzycki, Janoszka (90 Siwek) - Szczepan (61 Biskup).
Garbarnia: Frątczak - Warczak (36 Morys), Banach, Nakrosius, Korbecki - Słomka (46 Purcha), Duda, Bartków (63 Szywacz), Klec, Marszalik (19 Bentkowski) - Feliks.
Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).Żółte kartki: Korbecki, Nakrošius, Szywacz, Bentkowski. Widzów: 5830.