Tomasz Bochenek
Ruch Chorzów - Hutnik Kraków
Ruch Chorzów - Hutnik Kraków Lucyna Nenow / Polska Press
Ruch Chorzów - Hutnik Kraków 1:0 w meczu 34., ostatniej kolejki II-ligowego sezonu, rozegranym w niedzielę 22 maja na stadionie w Chorzowie. Hutnik sezon zakończył na 15. miejscu w tabeli. Spada z II ligi - z mikroskopijną nadzieją, że jakiś klub nie otrzyma licencji i wówczas to zespół z Nowej Huty będzie mógł zająć jego miejsce.

Wrażenie zrobiła frekwencja na trybunach przy Cichej - ponad 7 i pół tysiąca ludzi!, rywalizacja na boisku już niekoniecznie. Ruch po fajnej akcji szybko strzelił gola i potem pilnował wyniku, gwarantującego mu 3. miejsce w tabeli - czyli najwyższe w strefie baraży o awans. Ale czy chorzowianie mieli kontrolę nad meczem? No, niekoniecznie.

Kibice Hutnika Kraków na meczu z Ruchem w Chorzowie (22.05.2022)

Ruch - Hutnik. Kibice Hutnika na meczu w Chorzowie ZDJĘCIA

Szczęście dopisało im w 24 min, kiedy Łukasz Skrzypek zagłówkował w słupek, a w II połowie to zdegradowany dwa tygodnie wcześniej Hutnik wyraźnie prowadził grę. Krakowianie mieli kilka szans na wyrównanie, nie wykorzystali żadnej. W końcówce spotkania powrót do gry zanotował Jakub Wilczyński, który całą tę rundę stracił z powodu kontuzji. Chorzowianie natomiast w ostatnich minutach powinni podwyższyć wynik, lecz zmarnowali kilka kontr.

Dalin Myślenice - Wieczysta Kraków (21.05.2022)

Wieczysta w Myślenicach. Stadion Dalinu wypełnił się publicz...

Ruch Chorzów - Hutnik Kraków 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Foszmańczyk 10.
Ruch: Bielecki - Kulejewski, Zubkow, Szywacz - Żuk (75 Mokrzycki), Marković, Wyroba, Żagiel (60 Malec), Foszmańczyk (46 Janoszka), Wójtowicz (69 Bąk) - Stępień (46 Szczepan).
Hutnik: Leszczyński - Jaklik, Hoyo-Kowalski, Jurkowski (7 Skrzypek, 63 Elorhan), Becht (76 El Bouh) - Andrzejewski, Drąg, Świątek, Zawadzki - Lelek (76 Wilczyński), Wyjadłowski (63 Chmiel).
Sędziował: Marcin Szrek (Kielce). Żółte kartki: Wyroba, Bąk – Hoyo-Kowalski. Widzów: 7612.

Trybuny podczas meczu Wisła Kraków - Warta Poznań (0:1)

Wisła Kraków. Gwizdy, wyzwiska, świece dymne, race, petardy,...