Rugby. Efektowne zwycięstwo Juvenii Kraków - zdominowała Pogoń Siedlce

Jacek Żukowski
Juvenia pokonała Pogoń Siedlce
Juvenia pokonała Pogoń Siedlce Wojciech Matusik
W ekstralidze rugby Juvenia Kraków pokonała Awentę Pogoń Siedlce 43:8. Wykonała plan i tym razem nie zostawiła niżej notowanemu rywalowi złudzeń, kto jest obecnie mocniejszą drużyną. "Smoki" zainkasowały komplet punktów (bonus za zdobycie czterech przyłożeń). To zwycięstwo z pewnością podbuduje pewność krakowian przed czekającymi ich meczami z mistrzem i wicemistrzem.
Kibice Juvenii Kraków

Kibice Juvenii Kraków cieszyli się z efektownej wygranej gos...

Na godzinę przed rozpoczęciem meczu Juvenii z Pogonią, nad Kraków nadciągnął deszcz. To zwiastowało problemy z chwytem mokrej piłki, które rzeczywiście się pojawiały, choć nie zdominowały obrazu gry. Juvenia poza 10 minutami w pierwszej połowie, była stroną dominującą od pierwszego do ostatniego gwizdka. Prowadziła grę rozważnie, ze spokojem, ale zarazem pełnym zaangażowaniem, przyspieszając w odpowiednich momentach i gubiąc obronę rywali.

Pierwsze punkty z podstawki zdobył Riaan van Zyl, ale bardzo szybko również trzema „oczkami” po karnym odpowiedział gruziński łącznik Pogoni, Mamuka Chanchibadze. Krótko potem goście zdominowali krakowian na 10 minut, praktycznie nie opuszczali pola obronnego rywali. Juvenia dzielnie się broniła. Przetrwała napór bez straty punktu i przeszła do kontrofensywy. Jeszcze w pierwszej połowie, "Smoki" trzykrotnie przedarły się na pole punktowe. Dwukrotnie tej sztuki dokonał Arsenii Pastukchow, a pięć „oczek” dołożył również Peet Vorster.

Przy stanie 22:3, w drugiej połowie Juvenia nie przestawała stwarzać zagrożenia. Co więcej podopieczni Aarona Paintera potrafi zdobywać przyłożenia nawet grając w osłabieniu po żółtej kartce dla Andrzeja Matsiuka. Na polu punktowym meldowali się kolejno Arkadiusz Korusiewicz, Błażej Piotrowski, a na koniec wspomniany Matsiuk – krótko po powrocie na plac gry. Przyłożenie zanotował również Jerzy Głowacki, ale nie zostało ono uznane. Świetną skuteczność zachował Riaan van Zyl, dzięki któremu przewaga Juvenii miarowo rosła.

Pogoń honorowe punkty zdobyła w ostatniej akcji meczu, po składnym rozegraniu w formacji ataku. Przyłożenie zdobył Przemysław Rajewski, ale była to niewielka osłoda po kolejnej porażce bez choćby punktu bonusowego. Juvenia natomiast świętowała ważne zwycięstwo.

- To było dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Szczególnie w perspektywie ostatniej przegranej w Poznaniu, do której nie powinno dojść. Chcieliśmy zagrać tak, byśmy sami mogli być z siebie dumni. Mimo trudnych warunków udało się. Zawodnicy ciężko przepracowali ostatnie dwa tygodnie, dużo mówiliśmy o byciu szczerym wobec siebie i spojrzeniu w lustro. Dziś młyn wykonał świetną pracę, dając też przestrzeń do gry formacji ataku, która mimo deszczu spisała się świetnie – podsumował trener Aaron Painter.

Juvenię czeka teraz wyjazdowe spotkanie z mistrzami Polski, Orkanem Sochaczew. Na koniec rundy jesiennej zagra z kolei u siebie z Ogniwem Sopot. Nowozelandzki szkoleniowiec wierzy, że mecz z Pogonią pozwoli jego drużynie uwierzyć w swoje możliwości.

– Na pewno da nam to sporo pewności, że mimo kontuzji w składzie potrafimy zagrać na dobrym poziomie. Dziś nie było znaczących urazów, więc szykujemy się już na kolejne zawody – zapowiedział Aaron Painter.

Po zakończeniu zwycięskiego meczu, na boisku Juvenii miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Rozpoczął się koncert O.G.G. Mak, któremu towarzyszył efektowny pokaz laserów. Mimo deszczu spora grupa kibiców pozostała na trybunach i z pewnością ich wytrwałość została wynagrodzona. Zwłaszcza, że na koniec ze swoim autorskim utworem wystąpił również rwacz krakowian Bartłomiej Skoczeń. To wydarzenie jest jedną z kolejnych inicjatyw, które podejmuje klub, by przyciągnąć do rugby nowych kibiców i pokazać, że Juvenia jest przyjaznym i rodzinnym miejscem, w którym dobrze czuje się każdy krakowianin.

Juvenia Kraków – MKS Awenta Pogoń Siedlce 43:8 (22:3)
Punkty: R. van Zyl 13, Pastuchow 10, Vorster 5, Korusiewicz 5, Piotrowski 5, Matsiuk 5 - Rajewski 5, Chanchibadze 3.
Juvenia: Siemaszko, Vorster, Matsiuk, Stawiarski (25 Piotrowski), Szczepański, Dorywalski, Skoczeń (63 Antczak), Morus (47 Głowacki), R. van Zyl, H. van Zyl (45 Gołębiowski), Korusiewicz, Fursenko, Pastuchow (63 Lawtakow), Lewicki (12 Hostiuk), Polakiewicz.etskyi, Przemysław Rajewski, Eryk Bobryk (65’ Mateusz Dąbrowski), Łukasz Korneć.