Ruszyły zapisy do kolejnej edycji Cracovia Maraton. Zobacz...

Ruszyły zapisy do kolejnej edycji Cracovia Maraton. Zobacz jak było w tym roku!

Zdjęcie autora materiału
Arkadiusz Maciejowski

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Cracovia Maraton 2018
1/107
przejdź do galerii

Cracovia Maraton 2018 ©Andrzej Banas / Polska Press

Krakowscy urzędnicy informują, że ruszyły zapisy do Cracovia Maraton! To już 18 edycja słynnej imprezy, która zostanie zorganizowana 28 kwietnia 2019 roku w Krakowie. Do 31 stycznia 2019 r. opłata startowa wyniesie 80 zł.
Zobacz galerię
Od 1 lutego do 31 marca 2019 roku wpisowe wyniesie 110 zł, a od 1 kwietnia do zakończenia zapisów internetowych (18 kwietnia) wzrośnie do 140 zł. W Biurze Zawodów (25-27 kwietnia) będzie to 160 zł.

Szczegółowe informacje na temat zapisów i sposobu uiszczania opłaty startowej znajdują się w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej www.cracoviamaraton.pl

Jak co roku, start i meta maratonu usytuowane będą na krakowskim Rynku. Maratończycy będą mieli do pokonania dystans 42 km i 95 m, a przebiegać będą obok wielu znanych zabytków naszego Miasta, zgodnie z hasłem przewodnim imprezy: „z historią w tle”.

Cracovia Maraton to jedna z najbardziej znanych imprez tego typu w Polsce. Jest organizowana od 2002 roku. Cieszy się coraz większą popularnością, także wśród uczestników z zagranicy. Dotychczas w maratonach krakowskich wzięli udział maratończycy z ponad 50 krajów. Natomiast w tegorocznej, 17 edycji Cracovia Maraton udział wzięło 5 848 osób, z czego bieg ukończyło 5 630 biegaczy.

Cracovia maraton to także towarzyszące imprezy biegowe: 27 kwietnia (sobota) odbędzie się Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego na dystansie 4,2 km, Cracovia Maraton na Rolkach (pełny dystans maratoński), a wieczorem Bieg Nocny na 10 km.

Na trasie maratonu w biegu głównym zobaczymy również zawodników niepełnosprawnych na wózkach.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Magnes. Kultura Gazura

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo