Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyły zapisy do udziału w Krakowskim Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada

OPRAC.:
Krzysztof Kawa
Krzysztof Kawa
Patriotyczna linia startu Krakowskiego Biegu Niepodległości 11 listopada 2022 roku
Patriotyczna linia startu Krakowskiego Biegu Niepodległości 11 listopada 2022 roku materiały prasowe
Można już zapisywać się do udziału w Krakowskim Biegu Niepodległości, który tradycyjnie odbędzie się 11 listopada. To impreza biegowa dla każdego, w tym także dla dzieci.

Pod hasłem Krakowski Bieg Niepodległości kryją się trzy różne imprezy biegowe organizowane przez krakowską Fundację VenaSport. Organizatorzy zadbali o to, by udział w wydarzeniu był możliwy dla każdego chętnego – niezależnie od wieku, sprawności i umiejętności biegowych.

Trasa każdego z biegów – głównego, mili niepodległości i zawodów dla dzieci – przesiąknięta jest historią walki o niepodległość.

Krakowski Bieg Niepodległości od lat wspiera Fundację Schola Cordis. Jest to organizacja działająca od 2008 roku na rzecz rozwoju polskiej kardiochirurgii dziecięcej. Fundacji troszczy się o inwestycje w sprzęt medyczny i poprawę warunków leczenia małych pacjentów w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Collegium Medicum UJ.

Bieg główny

Pierwsza z imprez to bieg główny na trasie 11 kilometrów 111 metrów. Poprowadzi on zawodników z krakowskich Błoń przez urokliwe tereny krakowskiego Sikornika i Sowińca w kierunku Kopca Piłsudskiego. Suma podejść wyniesie około 528 metrów, a zawodnicy pobiegną nie tylko asfaltem, ale również przez tereny leśne – co w listopadzie może być wyzwaniem ze względu na warunki pogodowe.

Bieg główny odbędzie się 11 listopada 2023 roku. Start nastąpi z deptaka przy al. 3 Maja (na wysokości Kamienia Papieskiego) o godzinie 11:11, zaś meta biegu znajdować się będzie przy Kopcu Józefa Piłsudskiego. Organizator ustalił limit czasu do pokonania trasy na 100 minut tj. do godziny 12:51.

Opis trasy: START – Al. 3-go maja w okolicy Kamienia Papieskiego (deptak) – Al. Focha (deptak) – Al. Focha (most na Rudawie, jezdnia) – ul. Królowej Jadwigi (1/2 jezdni) – ul. Zaścianek – aleja Jerzego Waszyngtona – szlaki i alejki na terenie Lasu Wolskiego – META (Kopiec Józefa Piłsudskiego).

W biegu mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie tj. osoby które do dnia 11 listopada 2023 ukończą 18 rok życia. Organizator dopuszcza start osób w wieku od 16 lat, pod warunkiem przedłożenia zgody opiekuna prawnego w Biurze zawodów. Każdy z zawodników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal.

Krakowska Mila Niepodległości

To bieg dla każdego. Na trasie długości 1918 metrów wytyczonej na deptaku wokół krakowskich Błoń będzie można pobiec, potruchtać lub przejść przy wsparciu kijków. W biegu mogą wziąć udział również osoby z niepełnosprawnościami, poruszające się na wózkach. Mila niepodległości to impreza dla całych rodzin, bowiem nawet najmłodsi mogą w nim uczestniczyć za zgodą i pod opieką rodziców czy dziadków.

Biegi dzieci

Trzecia impreza to biegi dzieci, które odbędą się na terenie zielonym krakowskich Błoń. Dzieciaki pobiegną w czterech kategoriach wiekowych: zawodnicy do 6 roku życia, w wieku 7-9 lat, w wieku 10-12 lat i w wieku 13-16 lat. W tym biegu nie będzie prowadzona klasyfikacja – tu każdy jest pierwszy na mecie.

Zapisać się do jednego z trzech biegów można w tym miejscu.

Źródło: materiały prasowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski