Rutkiewicz szalał na Grodach

Jacek Żukowski
Kolarstwo. Udany był dla kolarzy CCC Polsat Polkowice wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich. To sztandarowa impreza dla tej ekipy, bo rozgrywana na Dolnym Śląsku.

Bardzo dobrze spisał się mieszkający w Myślenicach Marek Rutkiewicz, który w klasyfikacji generalnej tego 3-etapowego wyścigu zajął drugą lokatę. "Rutek" przegrał o 23 sekundy ze swoim klubowym kolegą Mateuszem Taciakiem. 8. był natomiast Tomasz Marczyński, wychowanek Krakusa Swoszowice, który stracił 1.56 min do zwycięzcy.

O wszystkim decydowała ostatni odcinek, czyli indywidualna jazda na dystansie 30 km w Polkowicach. Wygrał ją Stefan Schumacher. Czwarty czas "wykręcił" Rutkiewicz, tracąc 26 sekund do zwycięzcy. "Czasówka" była rozgrywana podczas złej pogody, kilku zawodników upadło na śliskiej nawierzchni. Wśród nich był Marczyński, który mimo to zdołał dojechać do mety, ale na 12. miejscu, ze stratą 1.17 min do Schumachera.

W klasyfikacji punktowej triumfował "Rutek", zaś w górskiej zajął 2. miejsce, za Łukaszem Owsianem. Grupa CCC wygrała klasyfikację drużynową. - Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa w całym wyścigu - powiedział dyrektor sportowy ekipy, Piotr Wadecki. - Pozostał mały niedosyt po "czasówce", bo liczyłem na wygraną Taciaka lub Rutkiewicza. Ale zdominowaliśmy wyścig.

Wygraliśmy klasyfikację drużynową, punktową, górską. Na podium stanęło dwóch naszych kolarzy.