Rysa na szkle

RP
Amerykanin Lance Armstrong (US Postal) po raz pierwszy od trzech lat, od kiedy jest bezsprzecznie najlepszym kolarzem Tour de France, przegrał wczoraj jazdę indywidualną na czas. Jego pogromcą został Kolumbijczyk Santiago Botero z Kelme. Jednak na 52-kilometrowej trasie z Lanester do Lorient Amerykanin odrobił 8 sekund do lidera Igora Gonzaleza de Galdeano i przesunął się na 2. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Lance Armstrong po trzech latach przegrał w czasówce

Gdyby nie udział w kraksie podczas sobotniego etapu i prawie pół minuty straty do peletonu, Armstrong byłby już liderem. Zaskoczeniem może być jednak, że jego przewaga nad pozostałymi zawodnikami, co było dotychczas widać szczególnie podczas czasówek, już nie jest tak widoczna. Czy to znak końca zdecydowanej dominacji? W ostatnim czasie to już druga porażka z Botero. Absolwent ekonomii z Medellin pokonał go (o 42 s na 41 km) miesiąc temu w czasówce Dauphiné.
   Lider I. de Galdeano był wczoraj czwarty, tuż za Ukraińcem Serhijem Honczarem, który dwa lata temu był mistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas w Plouay. O tym, jak zacięta był walka w czołówce, świadczy fakt, że szósty na mecie Raimondas Rumsas stracił tylko 25 sekund.
   Dobrze pojechali Polacy. Dariusz Baranowski (iBanesto.com) zajął 27. miejsce i awansował o trzynaście miejsc, na 25. pozycję, natomiast Piotr Wadecki (Domo) był 58. i utrzymał 48. lokatę.
   Wyniki 9. etapu: 1. Santiago Botero (Kelme) 1:02.18, 2. Lance Armstrong (US Postal) strata 11 s, 3. Serhij Honczar (Fassa Bortolo) 18... 27. Dariusz Baranowski (Banesto) 2,54, 58. Piotr Wadecki (Domo) 4,25.
   Klasyfikacja generalna: 1. Igor Gonzalez de Galdeano 33:21.23, 2. Lance Armstrong strata 26 s, 3. Joseba Beloki 1.23... 25. Dariusz Baranowski 4,59, 48. Piotr Wadecki 6,53.