Rywale nie potrafili zatrzymać ekipy AGH

(ART)
Jan Fornal zdobył 18 punktów
Jan Fornal zdobył 18 punktów Fot. Artur Bogacki
I liga siatkarzy. W meczu 3. kolejki siatkarze AGH Kraków zanotowali drugie w tym sezonie zwycięstwo. Dzięki wygranej w Ostrołęce są w ścisłej czołówce.

Energa Omis Ostrołęka - AGH Kraków 0:3 (23:25, 19:25, 19:25)

Energa: Szaniawski, Nowosielski, Obermeler, Zalewski, Faryna, Cichocki, Kołodziej (libero) oraz Tomczak, Szwaradzki, Plizga.

AGH: Buczek, Dzierwa, Akala, Mordyl, Fornal, Rawiak, Odwarzny (libero) oraz Depowski.

Gospodarze w starciu z krakowianami liczyli na pierwsze w sezonie zwycięstwo, ale szybko przekonali się, że szanse na to są niewielkie. Kluczowa była różnica w jakości zagrywki i przyjęcia, te elementy dużo lepiej wykonywali akademicy.

Goście po objęciu kilkupunktowego prowadzenia potrafili w każdym secie utrzymać przewagę do końca. Chwili słabości przytrafiła się jedynie w końcówce inauguracyjnej partii. Wówczas gospodarze w jej drugiej części zmniejszyli stratę z 5 do 1 „oczka” (z 14:19 do 21:22), ale wyrównać im się już nie udało. Energa obroniła pierwszego setbola, jednak po chwili - przy stanie 23:24 - Piotr Cichocki zepsuł zagrywkę i cieszyć mogli się krakowianie.

Drugą część lepiej zaczęli ostrołęczanie (6:4). Ekipa AGH szybko odzyskała inicjatywę, prowadząc 2-3 punktami. Po bloku Patryka Akali i Jana Fornala, a po chwili po asie serwisowym Bartłomieja Mordyla, było już 14:19. Szansy krakowianie nie zmarnowali.

W następnej odsłonie przyjezdni poszli za ciosem, na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 4 „oczkami” (4:8) i bezpieczny dystans utrzymywali (12:16 na drugiej przerwie). W końcówce miejscowi postawili wszystko na jedną kartę, ale po dwóch kolejnych zepsutych zagrywkach zespół AGH miał meczbola (18:24), by po chwili skończyć spotkanie.

MVP spotkania, zresztą po raz drugi w tym sezonie, został Jan Fornal z AGH, który zdobył 18 punktów (skończył 17 z 24 ataków).

O meczu siatkarzy Hutnika w I lidze - czytaj w „Sportowym DP”