Rzecznik przedsiębiorców ma biuro w Krakowie. To pierwsza...

Rzecznik przedsiębiorców ma biuro w Krakowie. To pierwsza taka placówka w Polsce

Zdjęcie autora materiału
Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Rzecznik przedsiębiorców ma biuro w Krakowie. To pierwsza taka placówka w Polsce
1/12
przejdź do galerii
W Krakowie, przy ul. Kanoniczej 11, mieście się terenowe biuro rzecznika małych i średnich przedsiębiorców. W czwartek 6 grudnia w uroczystym otwarciu pierwszej tego typu placówki w Polsce, wziął udział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców to nowe stanowisko, ustanowione przez Sejm w tym roku. W czerwcu premier Mateusz Morawiecki powołał na to stanowisko Adama Krzysztofa Abramowicza, którego rekomendowała minister przedsiębiorczości i innowacji Jadwiga Emilewicz. Do tej pory rzecznik przedsiębiorców nie dorobił się nawet strony internetowej, a siedzibę w warszawie otworzy 19 grudnia.

Za to już od czwartku 6 grudnia działa jego biuro terenowe w Krakowie. Będzie ono pomagać przedsiębiorcom nie tylko z Małopolski, ale także z województwa śląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Do tego ważnym zadaniem biura w Krakowie będzie analiza wszystkich składanych skarg w innych miejscach i kierowanie ich do dalszego rozpatrywania.

Biuro w Krakowie mieści się przy ul. Kanoniczej 11, w oficynie, na pierwszym piętrze. Czynne jest w godz. 8.30-16.30, ale jak zapewnia Grzegorz Piątkowski, dyrektor biura, można przyjść nawet poza godzinami pracy.

Rolą rzecznika przedsiębiorców jest ochrona interesów mikro, małych i średnich firm oraz poprawa otoczenia prawnego, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza. Pierwszą spektakularną sprawą jest skarga na naczelniczkę administracji skarbowej w Olsztynie, której pracownice dokonały prowokacji w stacji kontroli pojazdów i ścigały mechanika, który wymienił kobietom żarówkę w samochodzie.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:Za ile można wynająć świętego? Mikołaj na życzenie


Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Cyrk

Obywatel (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

I czym ten rzecznik będzie się zajmował?Nieustanne dublowanie i pomnażanie stołeczków a chaos coraz większy no i tak pieniądze podatników są" pomnażane".

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo