Rzuty karne strzelali przy świetle lamp

(ALG)
Sport. Piłkarze Proszowianki zagrają w V rundzie rozgrywek o Puchar Polski. W środę pokonali na wyjeździe TS Węgrzce po serii rzutów karnych. W normalnym czasie był remis 1:1.

Mecz rozpoczął się o godz. 18 i jego końcówka była rozgrywana przy sztucznym świetle. Spotkanie źle ułożyło się dla gości, którzy w 30 minucie stracili T. Przeniosło (dwie żółte kartki), a tuż przed przerwą – gola.

Po zmianie stron wyrównał A. Przeniosło i Pro­szo­wianka, mimo gry w końcówce w dziewiątkę utrzymała remis, a rzuty karne wykonywała lepiej od gospodarzy. Do siatki trafili Głąbicki, A. Przeniosło, M. Przeniosło i Jelon­kiewicz. Z kolei strzał Sikory obronił Zawartka, a D. Waś­niowski trafił w poprzeczkę.

[b]TS Węgrzce – Proszowianka 1:1 (1:0), karne 2:4[/b]

1:0 Kubiak 45+2, 1:1 A. Przeniosło 67

Węgrzce: Michalec – Brzeski, D. Waśniowski, Słota, Lipowiecki (46 Jałocha) – Zieliński, Pacyga (46 Polia­kov), Antas (60 Kok), Sikora, Bażant – Kubiak (60 K. Waśniowski)

Proszowianka: Zawartka – Wrona, Biela (46 Głąbicki), Jelonkiewicz, Bździuła (46 Czarny) – T. Przeniosło, Ko­zerski, Perzowski (55 A. Przeniosło), Kozak (55 M. Przeniosło), Dębski – Stawiarski

Żółte kartki: Pacyga – T. Przeniosło (2), Kozerski (2). Czerwone kartki: T. Przeniosło (30.), Kozerski (90.).