Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Są jeszcze indeksy

KLIM
EDUKACJA. Rok akademicki już się rozpoczął. Niektóre uczelnie nadal jednak prowadzą rekrutację.

Wolne miejsca są jeszcze na studiach stacjonarnych na Uniwersytecie Pedagogicznym, na: fizyce oraz fizyce ze specjalnością - technologie internetowe i ich zastosowania w fizyce. Nabór prowadzony jest też na około 20 kierunkach studiów niestacjonarnych. Są wśród nich: politologia, biologia, stosunki międzynarodowe oraz grafika. Do składania dokumentów zachęca także uczelnia prywatna - Wyższa Szkoła Europejska. Nabór zakończy się w połowie października. Wolne miejsca są na studiach II stopnia.

Pozostałe uczelnie publiczne w Krakowie zakończyły już rekrutację. Na niektórych kierunkach zabrakło jednak wystarczająco dużo chętnych. Efekt? Studia nie rozpoczną się. Na Uniwersytecie Jagiellońskim, mimo dodatkowego naboru, nie uruchomiono 20 kierunków na studiach niestacjonarnych jednolitych magisterskich oraz I stopnia, a także na ponad 20 na studiach niestacjonarnych II stopnia. W tym roku nie będzie też można studiować dietetyki oraz dramatologii w ramach studiów stacjonarnych II stopnia. Powodem jest zbyt mała liczba chętnych.

Politechnika Krakowska nie otworzyła studiów niestacjonarnych I stopnia na kierunkach: architektura krajobrazu, fizyka techniczna, inżynieria materiałowa oraz matematyka. Uniwersytet Rolniczy nie uruchomił trzech kierunków studiów niestacjonarnych. Są to: ekonomia oraz technika rolnicza i leśna, prowadzone w Krakowie oraz leśnictwo w zamiejscowym ośrodku dydaktycznym. Kandydaci na te studia dostali więc propozycję przepisania się na inne kierunki. Na Uniwersytecie Ekonomicznym również nie wszystkie miejsca zostały zapełnione. W efekcie nie uruchomiono kilku kierunków studiów niestacjonarnych, m.in. socjologii oraz informatyki i ekonometrii.

- Aby kierunek został otworzony, w zależności od wydziału potrzeba 30 bądź 60 osób. Każdy student, który aplikował na studia, wypełniając formularz rejestracyjny, miał jednak możliwość wyboru trzech różnych kierunków. W przypadku kiedy jeden z nich nie został otworzony, studenci przenoszeni byli na kolejny, przez siebie wskazany - wyjaśnia Piotr Bednarski, rzecznik prasowy UEK.

(KLIM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski