Są następcy Majki w Krakusie

ŻUK
KOLARSTWO. Udane były dla kolarzy Krakusa BBC Czaja Swoszowice międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików i młodziczek. Najlepiej krakowianom poszło podczas "czasówki" w jeździe dwójkami.

Ewelina Sikora i Aleksandra Dudzik wygrały bowiem w całej stawce na 8-kilometrowej trasie, z kolei Andżelika Kałużna i Kamila Kyrcz zajęły 4. miejsce.

Wśród chłopców na drugim miejscu uplasowali się Bartosz Marek i Jacek Rakoczy.

W drugim dniu rywalizacja odbywała się ze startu wspólnego - dziewczęta jechały na 20 km i Sikora wywalczyła brązowy medal. Tuż za podium, na 4. miejscu wyścig ukończyła Dudzik, 9. była Kałużna, 10. Kyrcz. Chłopcy mieli pecha, zaliczali wywrotki - Rakoczy był 7., 9. zaś Marek. - Był to dość trudny wyścig - mówi szkoleniowiec Krakusa Zbigniew Klęk. - Dla tej kategori wiekowej to prawie jak mistrzostwa Polski, których nie rozgrywa się wśród 13- i 14-latków. Do rywalizacji na czas organizatorzy przygotowali pagórkowatą trasę, natomiast w wyścigu ze startu wspólnego była ona płaska, ale techniczna, ze sporą ilością zakrętów, poza tym bardzo wiało, co bardzo mocno utrudniało jazdę.

Nie tylko juniorzy czy juniorzy młodsi Krakusa pokazują się w Polsce, także w młodszych kategoriach wiekowych talentów nie brakuje. - Tak musi być, ważna jest ciągłość szkolenia - mówi Klęk. - Zawsze liczymy na sukcesy, ale nie zawsze można je planować, bo w takiej dyscyplinie jak kolarstwo często przypadek rządzi wszystkim.

Krakowianie teraz przygotowują się do mistrzostw Polski na czas - drużynowych i dwójkami, które zostaną rozegrane w Warlubiu 13 - 15 września.