MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Są pieniądze na inwestycje

PP
BUDŻET. - W tym roku budżet dla Nowej Huty wypadł lepiej niż w latach poprzednich - uważa radny Jerzy Woźniakiewicz. W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Krakowa jednogłośnie uchwaliła plan wydatków na 2011 r.

Fot. Anna Kaczmarz

Jerzy Woźniakiwicz wskazuje 400 tys. zł na dokumentację budowy basenu przy SP nr 155 na os. II Pułku Lotniczego, który ma już wydane "wz": - Całość kosztuje 11 mln zł i realizacja zadania jest w Wieloletniej Prognozie Finansowej - mówi Jerzy Woźniakiewcz.

Podkreśla ponadto, że za ok. 3 mln zł będą rozbudowane ścieżki rowerowe, które biegną w Nowej Hucie lub do niej prowadzą (np. al. Pokoju, ul. Bora-Komorowskiego, al. Andersa). W przypadku Andersa mowa jest także o remoncie chodników (na wysokości os. Kościuszkowskiego i Dywizjonu 303). Remont, bez którego przepadłaby dokumentacja na budowę kanalizacji, czeka wreszcie ul. Narciarską (2 mln zł). Będzie też rozbudowywana sieć monitoringu na terenie Dzielnicy XVIII i Wzgórz Krzesławickich.

Radny Tomasz Urynowicz wspomina z radością o rozpoczęciu budowy sali gimnastycznej w ZSOI nr 5 na os. Słonecznym (1 mln zł), budowie nawierzchni tartanowej (np. do biegania; także 1 mln zł) przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym na os. Szkolnym oraz przygotowanie rozpoczęcia budowy basenu przy szkole na os. Handlowym. - Cieszy mnie także wprowadzenie do budżetu strefy gospodarczej w Nowej Hucie - dodaje Urynowicz.

Zdaniem Włodzimierza Pietrusa w budżecie znalazły się ważne inwestycje dla NH (jak np. remont ul. Obrońców Krzyża czy basen na os. Handlowym), ale niestety nie wszystkie: - Są na przykład pieniądze na modernizację torowiska do pl. Centralnego z Ronda Mogilskiego, ale zabrakło ich już na torowisko w stronę Wzgórz Krzesławickich - mówi radny Pietrus. (PP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski