Są szanse na finał

Piątkowe, sensacyjne zwycięstwo 3-0 polskich siatkarzy nad jedną z najlepszych drużyn świata, Brazylią, nie tylko pozwoliło im odzyskać wiarę we własne siły, ale wciąż realnie myśleć o udziale w finałowym turnieju Ligi Światowej, który odbędzie się w połowie sierpnia w... Brazylii. Właśnie reprezentacja tego kraju broni zdobytego przed rokiem w katowickim Spodku trofeum.

Liga Światowa siatkarzy

Niewiele brakowało, żeby biało-czerwoni postarali się o kolejną niespodziankę w sobotę, prowadzili bowiem z występującymi znów w najmocniejszym składzie "canarinhos" 2-1 w setach. Ostatecznie przegrali 2-3, ale teraz - przez trzy weekendy - będą Polacy gospodarzami spotkań z Argentyną (w Łodzi), Brazylią (w Katowicach) i Portugalią (we Wrocławiu).