Sądeccy pływacy w czołówce

Reprezentanci STP Nowy Sącz znaleźli się w czołówce II rundy Grand Prix Małopolski, która odbyła się na 25-metrowym basenie w Bochni.

W klasyfikacji medalowej imprezy w kategorii 13 lat sądecka ekipa okazała się najlepsza. Zdobyła 11 medali, w tym 6 złotych i 5 srebrnych.

W punktacji na najlepszego zawodnika (pod uwagę brano czasy z dwóch konkurencji) 2. miejsce wśród chłopców zajął Tomasz Michałowski (827). Na swoim koncie zapisał zwycięstwa na: 50 m stylem dowolnym (27,42), 100 m grzbietowym (1.05,26) oraz 100 m zmiennym (1.08,47). W klasyfikacji zwyciężył Mikołaj Synowiec (Omega Olkusz, 882 pkt)

W rywalizacji dziewcząt 3. lokata w rankingu przypadła Zuzannie Nowak (939 pkt). Ona wygrała na 50 m kraulem (29,71), był 2. na 100 m stylem zmiennym (1.14,33) i 100 m motylkowym (1.13,02). W rankingu 1. lokatę wywalczyła Dominika Kiszka (UKS SP Chrzanów, 1023 pkt).