Sądeckie Talenty - W niedzielę Koncert w Wirydarzu...

Sądeckie Talenty - W niedzielę Koncert w Wirydarzu organicowany przez Fundację im. Dra Jerzego Masiora

Stanisław Śmierciak

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Sądeckie Talenty - W niedzielę Koncert w Wirydarzu organicowany przez Fundację im. Dra Jerzego Masiora

©Stanisław Śmierciak

Na kolejny, już XXIII Koncert w Wirydarzu zaprasza Fundacja im. Dra Jerzego Masiora w Nowym Sączu. Odbędzie się w niedzielę, 12 sierpnia, o godz. 19 wirydarzu czyli dziedzińcu wewnętrznym klasztoru ojców jezuitów w przy ul. Piotra Skargi (jezuici przy Rynku). Zaprezentują się młodzi uzdolnieni mieszkańcy miasta i regionu, których osiągnięcia pozwalają prognozować ich przyszłą karierę artystyczną.
Sądeckie Talenty - W niedzielę Koncert w Wirydarzu organicowany przez Fundację im. Dra Jerzego Masiora

©Stanisław Śmierciak

Fundacja im. Dra Jerzego Masiora działa od kilkunastu lat, kontynuując dzieło swego patrona, wywodzącego się ze Lwowa, ale związanego w Nowym Sączem, lekarza, ale również malarza i poety, który wiele uwagi poświęcał umożliwianiu dobrego rozwoju artystycznego utalentowanej młodzieży.

Fundacja organizuje koncerty prezentujące artystyczną młodzież, a także funduje stypendia mające ułatwiać rozwój artystyczny.
Za swoja działalność uhonorowana została ostatnio najwyższym odc=znaczeniem przyznawanym przez starostę nowosądeckiego - Złotym Jabłkiem Sądeckim. Taki sam zaszczyt spotkał prezesa Fundacji Józefa Kaczmarczyka.

Koncerty w Wirydarzu to efekt współpracy Fundacji z domem zakonnym jezuitów przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu.

W niedzielę podczas Koncertu w Wirydarzu zaprezentują się: Aleksandra Biel, Zuzanna Magiera, Oliwia Ślipek, Sebastian Cebula i Krystian Gizicki (śpiew) oraz Patryk Kruczek i Arkadiusz Siedlarz (akordeony). Na wystawie swą twórczość ludową i fotograficzną zaprezentuje Marcelina Kubiak.

"Piosenkę Sądecką", której słowa to wiersz Jerzego Masiora (melodia Aleksander Porzucek) wykona Anna Kożuch. Ona swoje zdolności rozwijała jako mała dziewczynka jeszcze pod okiem doktora Masiora.

Koncert poprowadzą Julia Kaczmarczyk i Jakub Bulzak.

Na koncert wstęp jest darmowy.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
On

lemur (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

,,organicowany "? ? ? Znowu jakiś analfabeta do klawiatury się dorwał ale by w tytule ,,byka " zrobić to trzeba być uzdolnionym ,talentem"

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo