Sądeczanki na fali, SPR blisko dna

red
Superliga piłkarek ręcznych. Olimpia/Beskid najgorsze ma już chyba za sobą: w sobotę po świetnym meczu wygrała drugi raz z rzędu. SPR Olkusz wysoko przegrał w Gdyni.

OLIMPIA/BESKID NOWY SĄCZ – START ELBLĄG 34:31 (18:13)

Bramki: Dubajova 10, Masna 8, Gadzina 5, Szcze­cina 4, Basta 3, Rączka 2, Płachta 1, Figiel 1 – Lisie­wska 10, Kołodziejska 6, Szymańska 4, Sądej 2, Waga 2, Aleksandrowicz 2, Grzyb 2, Żakowska 1, Wolska 1, Jędrzejczyk 1.

Podbudowane efektowną wygraną w Tczewie nowosąde­czanki od początku spotkania narzuciły rywalkom swój styl, by po 20 minutach prowadzić różnicą sześciu goli (12:6). Pod­opieczne słowackiego trenera Dusana Danisa na przerwę schodziły z pięciobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron rozgrywające najlepszy mecz w sezonie miejscowe straciły impet i w 40 min ich przewaga stopniała do dwóch trafień (20:18). Wkrótce jednak wszystko wróciło do normy. W 52 min MKS prowadził 31:23, a całe spotkanie zakończyło się jego zasłużonym zwycięstwem. (DW)

VISTAL GDYNIA – SPR OLKUSZ 36:17 (24:5)

Bramki: Pawłowska 7, Niedźwiedź 6, Andrzejewska 4, Janiszewska 4, Kozłowska 4, Galińska 3, Dorsz 2, Gutkowska 2, Kulwińska 2, Łabuda 1, Zych 1 – Kobzar 5, Marszałek 4, Basiak 2, Przytuła 2, Wcześniak 2, Fierka 1, Nowak 1.

Wynik mówi wszystko. Olku­szanki poniosły dotkliwą porażkę, a po pierwszej połowie zapowiadało się na kompromitację. Dobrze, że miejscowe nieco odpuściły w drugiej połowie, a ich trener Paweł Tete­lewski dał pograć rezerwowym zawodniczkom. Dzięki temu przyjezdne zdołały zremisować tę część gry. (ŻUK)