Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Sądeczanki wciąż w czołówce

DW
Koszykarki Żaka-Wacturu (w białych strojach) odniosły kolejne wysokie zwycięstwo w II lidze Fot.(KOW)
Przewaga sądeczanek, z pominięciem pierwszej kwarty, była wyraźna, czego najlepiej dowodzi końcowy rezultat potyczki. Zwycięstwo sprawiło, że podopieczne trenera Leszka Obrzuta zachowują miejsce w ścisłej czołówce drugoligowej tabeli, chociaż należy zwrócić uwagę na fakt, że rozegrały o jedno spotkanie więcej od swych konkurentek. W przypadku koszykówki jest to o tyle istotne, że nawet za porażkę przypisuje się drużynie jeden punkt. Za to tylko, że przystąpiła do zawodów. STS Żak-Wactur Nowy Sącz - UKS Gimball Tarnawa Dolna 87-62 (13-21, 26-8, 20-17, 28-16)

KOSZYKÓWKA. Poniesioną w ubiegłym tygodniu porażkę z Sosnowcem zawodniczki Żaka-Wacturu powetowały sobie wysoką wygraną z Gimballem

Żak-Wactur: Agata Stachoń 26 pkt., Urszula Maderak 17 (2x3 pkt.), Daniela Ruchała 15 (3x3), Martyna Olesiak 6, Klaudia Gajdosz 6, Anna Kozioł 4, Paulina Lipińska 4, Marcelina Przybyło 3, Angelika Krężel.

Sądeczanki pokonały co prawda rywalki różnicą aż 25. punktów, ale początek zawodów nie wyglądał dla nich obiecująco. Słaba koncentracja i liczne błędy w obronie doprowadziły do ośmiopunktowej przegranej w pierwszej kwarcie. Na szczęście miejscowe bardzo szybko wyciągnęły wnioski z popełnianych błędów, przyspieszyły grę, zaczęły uważniej kryć i konsekwentnie budowały akcje w ataku pozycyjnym. Skutek tego był taki, że po połowie meczu odwróciły losy spotkania na swoją korzyść i prowadziły różnicą dziesięciu "oczek". Trzecia, w miarę wyrównana kwarta, powiększyła tę przewagę do trzynastu punktów. Ostatnia część zawodów to uważna gra dziewcząt z Żaka-Wacturu, kontrolowanie wyniku i systematyczne powiększanie przewagi.

- Dobrze w tym dniu funkcjonował rzut z dystansu: zawodniczki zaliczyły aż siedem celnych "trójek", co stanowi 25 procent całego dorobku punktowego zespołu - powiedział Leszek Obrzut, trener Żaka-Wacturu.

W pozostałych meczach padły następujące rozstrzygnięcia: Start Wisła - Korona Kraków 48-83, Koszyce/Pałac Młodzieży Tarnów - Basket Radzionków 83-69, Gorce Nowy Targ - JAS Sosnowiec 35-98. Spotkanie Star Stalowa Wola - Ikar Niepołomice przełożone zostało na 26 października.

13. Dromet Częstochowa 3 3 135-274

W zaplanowanej na 29 października następnej kolejce spotkań koszykarki z Nowego Sącza jadą do Częstochowy na mecz z zamykającym tabelę Drometem i teoretycznie powinny wzbogacić się o kolejne punkty. Zestaw innych par przedstawia się następująco: Korona - Koszyce/PM Tarnów, Rzeszów - Gorce, Basket - Stal, Gimball - Start oraz Ikar - Katowice.