MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sali nie będzie

SYP
- Budowa sali prawdopodobnie nie zostanie ujęta w przyszłorocznym budżecie powiatu. Ta sala, jaką obecnie dysponuje szkoła spełnia warunki i jest wystarczająca dla uczniów tej szkoły. Sale gimnastyczne w innych szkołach średnich w powiecie, jak choćby w olkuskim "Ekonomiku" są w podobnych wymiarach. Tym bardziej, że mamy niż demograficzny, a co za tym idzie coraz mniej uczniów w szkołach. Uważam, że rozpoczynanie przez powiat budowy hali sportowej dla miasta, a nie sali gimnastycznej dla szkoły nie było racjonalnym podejściem - mówi Jerzy Kwaśniewski, starosta olkuski.

Budowa nowoczesnej sali sportowej przy wolbromskim Zespole Szkół została odłożona. Fot. Jacek Sypień

WOLBROM. W przyszłym roku nie rozpocznie się budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół

Przypomnijmy, że rozpoczęta przed dwoma laty budowa sali sportowej w Wolbromiu została wstrzymana po tym, jak w wykopach pod fundamenty sali natrafiono na ludzkie szczątki z przedwojennego cmentarza żydowskiego. W marcu br. rada powiatu wykreśliła z budżetu 4 mln 649 tys. zł, jakie były przewidziane w tym roku na tę inwestycję, która miała kosztować przeszło 9,3 mln zł. Na przygotowanie tej inwestycji powiat wydał przeszło 300 tys. zł. Inwestycja otrzymała 3 mln zł dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, które nie zostanie wykorzystane.

Początkowo wydawało się, że pomysł budowy nowoczesnej sali nie został całkowicie zarzucony. - Mamy porozumienie z władzami Wolbromia i jeśli nastąpią sprzyjające okoliczności, to rozpoczniemy wspólnie z gminą Wolbrom budowę sali - deklarował podczas czerwcowej sesji starosta Jerzy Kwaśniewski.

Według pierwotnego projektu w hali przykrytej łukowym dachem miała być arena sportowa o powierzchni 540 m kw. oraz widownia na 90 miejsc. W łączniku miały być szatnie, toalety, mała sala gimnastyczna oraz kotłownia z kolektorami słonecznymi. Obecnie istniejąca, licząca zaledwie 162 m kw. sala gimnastyczna musi wystarczyć dla ponad 600 uczniów dwóch szkół, czyli gimnazjum i powiatowego Zespołu Szkół.

W tym roku ta mała sala została wyremontowana. Finansowane przez powiat prace kosztowały 214 tys. zł. Ich zakres obejmował wymianę podłóg w szatniach oraz korytarzach pierwszego i drugiego piętra na wykładzinę typu "tarkett", a w sali gimnastycznej stary i nierówny parkiet został zastąpiony nowoczesną tzw. wykładziną systemową. Taką samą wykładziną została wyłożona podłoga w siłowni. Konieczne było także uszczelnienie pokrycia dachowego, gdyż woda dostawała się pomiędzy ściany, ocieplenie budynku, płukanie instalacji centralnego ogrzewania i wymiana instalacji elektrycznej w sali gimnastycznej oraz zapleczu. Zakres prac obejmował także wymianę elementów wyposażenia sportowego, czyli montaż nowych koszy wraz z tablicami oraz słupków do siatkówki. Cała sala i zaplecze zostały pomalowane.

(SYP)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski