Samochód dla olimpijki

(ART)
Narciarstwo alpejskie. Agnieszka Gąsienica-Gładczan i Jakub Ilewicz (oboje AWF Katowice) triumfowali w klasyfikacji generalnej Akademickiego Pucharu Polski – AZS Winter Cup. Ta pierwsza dostała też nagrodę specjalną dla najlepszego zawodnika cyklu.

Po raz kolejny był nią samochód osobowy (tym razem volkswagen up!), a narciarka z Zakopanego zdobyła go jak najbardziej zasłużenie. Była reprezentantka Polski, uczestniczka igrzysk w Vancouver, okazała się najlepsza we wszystkich 10 startach (po 5 w slalomie i slalomie gigancie, zabrakło jej tylko w imprezie na inaugurację cyklu).

Na Harendzie w efektownym stylu przypieczętowała sukces. Wyraźnie wyprzedziła inne zawodniczki związane z Zakopanem – w gigancie o 1,80 s Karolinę Klimek (ALK Warszawa) i o 3,94 s Annę Berezik (AWF Katowice), a w slalomie – o 2,55 s Berezik i 2,70 s Klimek. Kolejność końcowa PP na trzech pierwszych miejscach w obu konkurencjach była taka jak w slalomie.

Wśród mężczyzn dominował Ilewicz (zwyciężył w 9 z 10 startów, zabrakło go w jednej imprezie), wygrywając punktację w obu konkurencjach (walkę o auto przegrał z Gąsienicą-Gładczan). Numerem dwa w męskim gronie, zarówno w slalomie, jak i gigancie, został pochodzący z Rytra Wojciech Szczepanik (ALK Warszawa). W finale zajął, odpowiednio, 2. i 3. pozycję. W slalomie 3. lokata łącznie przypadła wywodzącemu się z Nowego Sącza Adamowi Krawczykowi (AGH Kraków), który na zakończenie cyklu zajął w tej konkurencji 3. miejsce.