SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI Oceń rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

Akcja specjalna OCENIAMY WŁADZE
Jak rządził prezydent, burmistrz, wójt lub starosta Twojego powiatu, miasta lub gminy? Który radny był najaktywniejszy i najskuteczniejszy? O tym zdecydowali Małopolanie w wielkim plebiscycie. Na głosy czekaliśmy do piątku, 21 września do godz. 21. Zwycięzców opiszemy w specjalnym dodatku na łamach Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej 9 października.

Znamy już termin wyborów samorządowych. 21 października wybierzemy nowe lokalne władze. Jednak wcześniej warto ocenić dokonania samorządowców, którzy przez ostatnie cztery lata sprawowali rządy w naszych małych ojczyznach.

Wielki plebiscyt Samorządowiec Małopolski - Oceniamy Władze, był okazją, aby zagłosować na każdego radnego i włodarza, doceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Nasza akcja redakcyjna była także dobrym sprawdzianem popularności i aktywności lokalnych polityków przed zbliżającymi się wyborami.

Zobacz wyniki głosowania na WŁODARZY:

Kliknij i wybierz kategorię:

Prezydenci
Burmistrzowie
Wójtowie
Starostowie Powiatów

Zobacz wyniki głosowania na RADNYCH:

Kliknij i wybierz miasto, powiat lub sejmik województwa:

Kraków
Nowy SączTarnów
bocheński brzeski chrzanowski
dąbrowski gorlicki krakowski
limanowski miechowski myślenicki
nowosądecki nowotarski olkuski
oświęcimski proszowicki suski
tarnowski tatrzański wadowicki
wielicki
Sejmik Województwa Małopolskiego

SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI - Oceniamy Władze | Oto liderzy gło...

- Z Floriańskiej, Kalwaryjskiej czy Opolskiej w Krakowie widać lepiej niż z Wiejskiej w Warszawie. Dlatego właśnie wybory samorządowe są tak ważne - mówi Małgorzata Nitek, zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego”. - Samorządy decydują o wydatkowaniu prawie 172 miliardów złotych rocznie. To duże pieniądze - trafiają one do przychodni i szpitali, żłobków i przedszkoli, teatrów i muzeów, na budowę i utrzymanie dróg, komunikację publiczną, bezpieczeństwo. Ludzie, którzy mają wpływ na ich podział powinni więc wyróżniać się szczególną wrażliwością na sprawy lokalnych społeczności, kreatywnością w rozwiązywaniu problemów i śmiałymi wizjami rozwoju swojej miejscowości. Mam nadzieję, że dzięki naszej akcji uda się takich samorządowców znaleźć i docenić.
Patronem medialnym naszej akcji jest Radio Kraków. Honorowy patronat objęło Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. - Należy organizować takie akcje. To jest okazja do oceny samorządowców przez mieszkańców - komentuje Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia. - To forma mobilizacji tych wyróżniających się, żeby dalej działali dla dobra mieszkańców. Ale to też moment pokazania tym, którzy nie mają dużego poparcia, że powinni coś zmienić.

SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI Oceń rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]
Anna Kaczmarz
Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski:

Dzięki samorządowcom poprawiła się jakość naszego życia

**

KLIKNIJ i PRZECZYTAJ APEL KAZIMIERZA BARCZYKA

**

Oceniamy włodarzy

W wielkim plebiscycie samorządowym można głosować [b]na każdego z włodarzy, czyli prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów

z naszego województwa. Głosy można oddawać na TAK lub na NIE, wyrażając tym samym poparcie lub dezaprobatę dla samorządowca. Wynikiem włodarza w głosowaniu będzie różnica głosów pozytywnych i negatywnych. To właśnie na podstawie tego wyniku tworzony będzie wojewódzki ranking, który wyłoni najlepiej ocenianych włodarzy w każdej kategorii. Na nich czekają zaszczytne tytuły i prezentacje na łamach gazety i w internecie.

Radny na medal w każdej radzie gminy, miasta i powiatu

Głosy można oddawać także na radnych wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. W naszej akcji chcemy docenić tych, którzy w mijającej kadencji, zdaniem lokalnych społeczności, byli najaktywniejsi i najskuteczniejsi. W radzie każdej gminy, miasta, powiatu oraz wśród radnych sejmiku województwa głosami mieszkańców Małopolski zostanie przyznany tytuł RADNY NA MEDAL.

Wielka gala samorządowa na zakończenie kadencji

Na początku października wszyscy laureaci plebiscytu zostaną zaproszeni na uroczyste podsumowanie akcji - wielką galę samorządową, podczas której odbiorą medale i dyplomy. Trzej burmistrzowie, wójtowie i starości, którzy uzyskają najwyższą ocenę, a także cieszący się największą popularnością prezydent miasta otrzymają piękne statuetki Samorządowiec Małopolski.

Specjalny dodatek do gazety

Po uroczystej gali do całego nakładu "Dziennika Polskiego" zostanie dołączony specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy wszystkich laureatów plebiscytu. Na łamach dodatku znajdzie się także obszerna relacja z uroczystej gali plebiscytu. [/b]

Na stronach dodatku zamieścimy całostronicowe rozmowy ze zwycięzcami wśród włodarzy (prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów). Burmistrzom, wójtom i starostom, którzy zajmą drugie i trzecie miejsca, poświęcimy pół strony w dodatku. O mijającej kadencji i planach na nową w rozmowach na stronach dodatku będą mogli opowiedzieć trzej najlepiej oceniani radni rad Krakowa, Tarnowa i Nowego Sącza, a także z sejmiku województwa. Na kolejnych stronach dodatku zaprezentujemy Radnych na Medal z rad każdej gminy, miasta i powiatu w Małopolsce. Wymienimy także radnych, którzy zajmą drugie i trzecie miejsca w rankingach.

Wyjątkowa nagroda dla najlepszych samorządowców

Wszyscy laureaci naszego plebiscytu otrzymają także wyjątkową nagrodę, szczególnie cenną w dzisiejszych czasach. Będzie nią zaproszenie do udziału w specjalnym szkoleniu dla samorządowców, które będzie poświęcone prowadzeniu profilu (fanpage’a) samorządowca w serwisie Facebook oraz wykorzystaniu mediów społecznościowych w kampanii przed wyborami samorządowymi.

Podczas prowadzonego przez ekspertów szkolenia zostaną przedstawione konkretne przykłady i dobre praktyki, które będzie można zastosować we własnej działalności. Nabyta wiedza pozwoli bardzo efektywnie wykorzystywać najnowocześniejszy, a jednocześnie ogromnie dziś ważny kanał komunikacji z wyborcami.

Ważne terminy

  • Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 24 sierpnia, o godz. 12 i zakończyło się w piątek, 21 września, o godz. 21.
  • Uroczysta gala i rozdanie nagród odbędzie się na początku października w Krakowie
  • Dodatek prezentujący laureatów plebiscytu zostanie dołączony do "Dziennika Polskiego" po gali.

Honorowy patronat

Patronat

Informacji udziela Arkadiusz Bar
tel. 503 078 348
e-mail: plebiscyt.krakow@polskapress.pl