Sandecja doczekała się wygranej w lidze! Pogromcy Wisły Kraków pokonani

Remigiusz Szurek
Piłkarze Sandecji ograli Chojnczankę 2:1! Ostatnią ligową wygraną odnieśli... 2 maja br. pokonując u siebie Stomil Olsztyn 1:0 Fot. Sandecja.pl
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz domowym meczem w Niepołomicach w ramach 13. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi z nieobliczalną Chojniczanką Chojnice chcieli przełamać swoją niemoc w bieżącym sezonie. „Duma Krainy Lachów” przed starciem z ekipą z Pomorza miała na koncie po sześć ligowych remisów i porażek oraz ani jednej wygranej.

O ile w pierwszej części spotkania, mimo chęci z obydwu stron, gole nie padły (m.in. w 9. minucie próba Chmiela z kilku metrów została w ostatniej chwili zblokowana przez gracza rywala), o tyle przysłowiowy worek z bramkami rozwiązał się po przerwie.

Sądeczanie bardzo chcieli zmazać plamę za swoją mizerną postawę w tym sezonie, ale w pierwszych minutach nie potrafili tego przełożyć na konkrety. Gracze z Nowego Sącza zapewne pluli sobie w brodę, że przed tygodniem nie udało im się urwać choćby punktu liderowi na jego terenie (Ruch Chorzów zdobył gola na 2:1 w 89. minucie, po pierwszych 45 minutach sądeczanie prowadzili 1:0 – przyp. red.).

W 52. minucie starcia z Chojniczanką, która ostatnio u siebie ograła Wisłę Kraków 1:0. na prowadzenie wyszli goście. Ładne zagranie z głębi pola od Janickiego wykorzystał Mazek. Nie popisał się w tej sytuacji waleczny kapitan Szufryn, który nie upilnował rywala w swoim polu karnym.

Sądeczanie nie zamierzali jednak zwieszać głów. Dość mieli już ostatnich niepowodzeń. Szesnaście minut później do remisu strzałem z pierwszej piłki (ta wpadła tuż przy lewym słupku) doprowadził Chmiel. Doświadczony pomocnik otrzymał ładne zagranie od Iskry, który dośrodkował piłkę z prawej strony boiska. Kameralny stadion Puszczy, na którym sądeczanie rozgrywają w bieżącej kampanii spotkania w roli gospodarzy, nieco się ożywił: kilkuset fanów z Nowego Sącza wreszcie miało powody do radości.

W 72. minucie było jeszcze głośniej. Mas po zagraniu w tempo od aktywnego Chmiela płaskim strzałem po ziemi wpakował piłkę między słupki pod interweniującym bramkarzem Chojniczanki! Sądeczanie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

Po meczu gracze Sandecji wraz ze swoim sztabem szkoleniowym mogli odtańczyć taniec zwycięstwa. Podopieczni Stanislava Vargi zasłużyli na tę wygraną ciężką pracą, którą wykonali w trakcie tych 90 minut na boisku.

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice 2:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Mazek 51, 1:1 Chmiel 68, 2:1 Mas 72.

Sandecja: Tokarz - Iskra, Szufryn, Boczek, Słaby - Chmiel (89 Surzyn), Lusiusz (56 Kasprzak), Walski, Sovsić, Nawotka (34 Kosakiewicz) - Gabrych (56 Mas). Chojniczanka: Kuchta - Grolik, Błyszko, Kasperowicz - Niepsuj (81 Ryczkowski), Drewniak (60 Czajkowski), Mazek (90 Skrzypczak), Karbowy (60 Kalinkowski), Mikołajczyk - Tuszyński, Janicki (81 Wolsztyński). Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Słaby, Kasprzak, Walski, Sovsić, Chmiel - Drewniak, Karbowy, Błyszko. Widzów: 350.