Sandecja gromi w pierwszym zimowym sparingu! Portugalczyk blisko hat-tricka

Remigiusz Szurek
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz zdecydowanie pokonali Podhale
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz zdecydowanie pokonali Podhale Fot. Sandecja.pl Adrian Maraś
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz mają za sobą pierwszy mecz kontrolny tej zimy. W piątkowy poranek podopieczni trenera Dariusza Dudka na sztucznej murawie w Limanowej nie dali szans Podhalu Nowy Targ triumfując aż 4:0.

Nowotarżanie, po rundzie jesiennej dziewiąta siła rozgrywek trzeciej ligi grupy czwartej, nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w starciu z pierwszoligowcem. Mimo to w pierwszej części spotkania padł tylko jeden gol. W 17. minucie zdobył go hiszpański napastnik sądeczan Rubio. Brat samego Carlitosa, do niedawna atakującego Wisły Kraków czy Legii Warszawa, grającego obecnie w Panathinaikosie Ateny, wykorzystał podanie od dośrodkowującego Macieja Małkowskiego i nie dał szans golkiperowi rywali. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie, ale warto było poczekać.

Skutecznością błyszczał portugalski snajper Sandecji Rafael Victor. Najpierw 24-latek skorzystał z zagrania Kamila Ogorzałego pakując piłkę do siatki po strzale z przewrotki. Zdobył też gola na 4:0. Gracz, który w tym sezonie jeszcze nie zdobył gola w lidze, z wielkim spokojem mierzonym uderzeniem z okolic szesnastki, posłał piłkę między słupki. Mógł nawet skompletować hat-tricka, ale z kilku metrów jedynie ostemplował słupek Podhala.

Trafienia czarnoskórego gracza przedzieliła bramka Ogorzałego. 20-letni wychowanek Sandecji zapisał się na liście strzelców, pakując futbolówkę do celu z najbliższej odległości.

Sandecja Nowy Sącz - Podhale Nowy Targ 4:0 (1:0)
1:0 Rubio 17, 2:0 R. Victor 49, 3:0 Ogorzały 54, 4:0 R. Victor 60.

Sandecja (I połowa): Pietrzkiewicz (30 Tokarz) - Danek, zawodnik testowany, Piter-Bućko, zawodnik testowany - J.Kuźma, Kasprzak, Wąchała, zawodnik testowany, Małkowski - Rubio.

Sandecja (II połowa): Tokarz (60 Budzyński) - Basta, zawodnik testowany, Szufryn, Dziwniel - Żołądź, Walski, Błanik, zawodnik testowany, Ogorzały - R. Victor.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani